Van’da 3 yılda 420 kişinin başvurduğu obezite merkezi 3 titrem kilogram verdirmeyi başardı

Van’de 3 yılda 420 kişinin başvurduğu obezite merkezi 3 ton kilogram verdirmeyi başardı

VAN – Van Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren ve son 3 yılda 420 kişinin başvurduğu obezite merkezi, toplanmış 3 ton kilogram verdirmeyi başardı.

Kasaba şehirlerle birlikte yaklaşık 3 milyon kişiye afiyet hizmeti veren Van Eğitim ve Araştırı Hastanesinde, obeziteyle savaşım çerçevesinde üç yıl geçmiş obezite merkezi kurulmuştu. Kurulduğu günden bu yanan 420 kişinin başvurduğu dalan, 3 ton kilo verdirerek nazik bir muvaffakiyet sağladı. Konuya ilgilendiren gazetecilere açıklamalarda mevcut İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mahirane Coşkun, merkeze mevrut hastalara evvel etapta kefaret tedavisine başladıklarını belirtti. Dr. Coşkun, “Sonuç 3 yılda obezite merkezimize 420 marazlı başvurdu. Bu hastalarımıza toplamda 3 titrem kilo verdirdik. Ortalama tutkun başına 7,5 kilogram verdirme başarısına sahibiz. Havza üzere merkezimiz etkili ayrımsız şekilde çalışmaktadır. Mevrut hastalarımızda öncelikle diyet tedavisine başlıyoruz. Daha sonrasında perhiz tedavisine 4 kamer süresince cevap vermeyen hastalarımıza Esenlik Bakanlığımızın akıllıca gördüğü şekilde umar tedavisi, cerrahi tedavi yahut göden balonu ve göden botoksu üzere tedaviler öneriyoruz. Bunların hepsi hastanemizde ücretsiz bir şekilde karşılanmaktadır. Akmak talip hastalarımızı obezite merkezimize nida ediyoruz” dedi.

Sayrılarevi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Cezmi Meral ise Sağlık Bakanlığının obeziteyle mücadeleye önem verdiğini belirterek, “Toplumda obezite haddinden fazla büyük aynı sorundur. Birçok hastalığın temelinde obezite yatmaktadır. Merkezimizde uzman doktor, diyetisyen, ruhiyatçı, fizyoterapist ve farklı hemşire personellerimiz fariza yapmaktadır” diye konuştu.

Merkeze gelerek otama olan hastalar da, sonuç tıpkı yıl içerisinde nazik aynı düzeyde kilo verdiklerini belirterek, Sayrılarevi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya ve form personeline teşekkürname etti.

Ayrıca merkezde planlı aynı törenle, bir yıl içerisinde tahminî 30 kilogram veren hastaya teşekkür belgesi verildi.

Share: