Vanlı judocular Sakarya’dan 2 birincilikle döndü

Van Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Takımı sporcuları, Sakarya’da düzenlenen 10. Uluslararası 30 Ağustos Yengi Haftası Il Kupası Judo Turnuvasından 2 birincilik ve 1 üçüncülük madalyasıyla kente döndü.

Türkiye Judo Federasyonu ve Sakarya Judo İl Temsilciliğinin 2022 yılı hareketlilik programında düzlük alan 10. Arsıulusal 30 Ağustos Yengi Haftası Uluslararası Vilayet Kupası Judo Turnuvası, kıyasıya mücadelelere fon oldu. 16 mevki ve 35 ilden bütün bin 376 sporcunun ter döktüğü müsabakalarda, Vanlı judocular ayn doldurdu. 26-28 Ağustos 2022 tarihleri ortada Sakarya’da yapılan 30 Ağustos Utku Haftası Uluslararası Il Kupası Judo Turnuvasında Van’ı farklı kategorilerde baziçe fail Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Takımı sporcularından Nur Zelal Entelektüel ve Rabia Kürşat birincilik madalyasının sahibi olurken, bire bir gayrı değişik kategoride uğraş fail Işıl Sinem Münevver ise üçüncülük madalyasının sahibi oldu.

Yapılan dürü töreni böylecene mütekellim Van Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Antrenörü Rakip Arslan, “Türkiye Judo Federasyonu ve Sakarya Judo İl Temsilciliği marifetiyle planlı ve 15 değişik mevki ve Türkiye’den ise 35 ilden toplam bin 370 judocumuzun katılımı ile planlı 30 Ağustos Yengi Haftası Uluslararası Valilik Kupası müsabakalarına bizlerde ilimizi temsilen 5 sporcumuz ile katıldık. Sporcularımızın kâffesi ayrımlı kilogram ve kategorilerde bizleri mutlu edecek dereceler aldılar. 2 sporcumuz farklı kilo ve kategoride kazandıkları birincilik ile zer madalyanın, 1 diğer sporcumuz ise üçüncülük derecesi ile bronz madalyanın sahibi kendisine ilimizi katıldığımız bu kip turnuvada arz kudretli şekilde entrika etmenin mutluluklarını bizlere yaşattılar. İlimiz adına bu sunturlu dereceleri kazanarak bizlere bu mutluluğu yaşatan sporcularımızı aynı öğün elan kutluyorum. Aldığımız domuzuna başarılarda bizlerden desteklerini esirgemeyen İl Müdürümüz Arif Özsoy başta almak için, Judo İl Temsilcimiz Gürsel İzcier’e ve bütün emeği geçenlere kendim ve bilcümle judocu sporcularım namına bire bir posta daha teşekkürname ediyoruz” diyerek konuştu. – VAN

Share: