Vatandaşlar içtimai hane projesi üzere başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal ev projesine referans yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin Yer Büyük Içtimai Hane Projesi” diye nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” yerine belirlenen kampanyaya başvurular, e-Mehabet’in yanında proje ilindeki Tarım Bankası ve Ahali Bankasının mezun şubeleri tarafından da yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabahleyin saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara gelen vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar marifetiyle yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Teşrinievvel 2022 tarihleri arasında akseptans edilecek. e-Fehamet başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

Sakarya’birlikte vatandaşlar, Adapazarı, Hendek, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’bile mensur edilecek hep 2 bin 750 göz üzere banka şubelerine geldi.

Proje kapsamında format ile 6 ilçede 902 konut yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Arı Araz, AA muhabirine, zor olduğunu ve yıllardır eş sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Ilinek, “İnşallah aile sahibi oluruz. Cenabıhak herkese baht etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 göz yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kayaç dahi projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkür fail Kaya, “Bu tüvana yaşımda karı hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Adem Katışık ise kiraların yüksek olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden eş almak istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 bölük yapılacak Kocaeli’den, 1100 hane nesir edilecek Düzce’den, 1450 konut kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 konut yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye müracaat ediyor.Share: