Yanık bulunan 3 kuş ve sincap tedavinin ardından doğaya bırakıldı

Şırnak’ta vatandaşlar vasıtasıyla yaralı bulunan kumru, yılan kartalı, kızıl delimsirek ve çekelez, tedavilerinin tamamlanmasının peşi sıra doğaya salındı.

Kentte farklı tarihlerde arazide çorlu halde mevcut 3 kuş ile sincap, Şırnak Üniversitesi Tor Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde otama edildi.

Huy Himaye ve Milli Parklar Ofis Müdürlüğüne teyit edilen hayvanlar, Şırnak Ilbay Yardımcısı Mehmet Çelik’in da katılımıyla Cudi Dağı eteğindeki Eroin mevkisinde doğaya bırakıldı.

Natür Dulda ve Milli Parklar Ofis Müdürü Orhan Sövme, gazetecilere yaptığı açıklamada, kuşlar ve sincaba vacip hizmet ve tedavinin uygulandığını, doğaya bırakılacak seviyeye geldiklerini söyledi.

Küfür, “Şu zaman ünitemizde 3 değerli atmaca, kerkenez ve yapıncak kekliğin tedavisi bitmeme etmektedir. Bunlar birlikte veteriner hekim gözetiminde rehabilitasyon ve tedavileri tamamlandığında katıksız yaşam alanlarına bırakılacak.” diye niteleyerek konuştu.

Hayvanları duyarlılık göstererek kendilerine teyit eden vatandaşlara teşekkürname fail Sövme, arazide dertli ve takatsiz durumda mevcut hayvanların ekiplerine bildirilmesini istedi.

Share: