YANLIŞSIZ Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Uygur, Karabük’te konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarih Uygur, altılı masanın kanunuesasi çalışmasına ilişkin, “Bunun da içeriğine baktığımızda, ülkenin ve memleketin meselelerini çözmekten ülkenin meselelerine seslenme etmekten uzak 6’lı masasının beher ferdine tabiri caizse semavi boncuk dağıtan ve bozuk Türkiye özlemini ortaya koyan aynı taslak olduğunu gördük.” dedi.

“2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” kapsamında SELIM Parti Karabük İl Başkanlığında planlı programa katılan Uygur, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin serencam 20 yılda yeryüzü şişman demokratlık ve kalkınma hamlelerini gerçekleştirdiğini söyledi.

Uygur, partisinin girdiği hep seçimleri milletin teveccühüyle çıplak açıklık kazandığından bahsederek bu süre süresince yerli araba, genişlik balaban toplumsal bölük hamlesi ve Yusufeli Barajı gibi devrim niteliğinde yatırımların yapıldığını anlattı.

Son 20 yılda bu devasa yatırımların yanında vesayetle bile uğraş ettiklerine belen fail Uygur, “Türkiye’nin önünü boşaltmak amacıyla yaptığımız herhangi bir hamle mahsus dönemlerde vesayete takıldı. Ama rastgele ciddi eşikte partimizin kuruluşundan itibaren 2007’deki e-Andıç, 367 garabeti, 2008’da partimizin kapatılmasına yönelik açılan dava, MİT tırları operasyonu, 17-25 Ara operasyonu ve en üst 15 Orak Ayı muhannet FETÖ çarpış girişimiyle vasilik odaklarının kumpaslarına ve bunların bu engellemelerine karşı Cumhurbaşkanı’mızın sert duruşu, milletimizin devletine, vatanına, toprağına, bayrağına, istikbaline ve istiklaline eş çıkışıyla büyük ve hareketli Türkiye’nin önündeki engeller bir bir ortadan kaldırıldı.” diyerek konuştu.

Uygur, Topluluk İttifakı adına önceliklerinin, devletin ve milletin menfaatleri, balaban ve faal Türkiye yolunda lüzumlu adımların atılması, hem asıl türe ve özgürlükler anlamında hem dahi yayın ve bakım alanında yapılacakların hepyek hayata geçirilmesi olduğunun altını çizdi.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa değinen ve Türkiye’nin bu konudaki arabuluculuk rolünü anlatan Uygur, Karadeniz’üstelik doğal gaz keşfini bile hatırlatarak “Türkiye Yüzyılı”na canlı aynı geçişin arifesinde olduklarını kaydetti.

“Milletimiz 6’lı masadan Türkiye’ye tek hayır gelmeyeceğini görüyor”

Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin adalet ve menfaatlerini önceleyen uyanıklık ve projelerinin beyninde olduğunu vurgulayan Uygur, “6’lı masa dedikleri, kendilerini Millet İttifakı olarak nitelendiren ama mahiyetine baktıklarında milletin tek meselesini öncelememiş, proje ve uyanıklık, siyasa üretememiş, öz aralarında uzlaşamayan, çöllük çekişmelerin süresince hapsolmuş, seçime 6 ay kadar berenarı kalmasına rağmen halen Reisicumhur adaylarını belirleyememiş.” dedi.

Uygur, altılı ganyan masanın kanunuesasi çalışmasına değinerek “Bunun de içeriğine baktığımızda; ülkenin ve memleketin meselelerini çözmekten ülkenin meselelerine hitap etmekten uzak 6’lı masasının her bir ferdine tabiri caizse gökçe boncuk dağıtan ve çarkıt Türkiye özlemini ortaya koyan ayrımsız eskiz olduğunu gördük. Milletimiz, 6’lı masadan Türkiye’ye tek faydalı gelmeyeceğini, 6’lı masa zait biri, masanın altındakilerini birlikte gayet iyi alim milletimiz bu masadan bu ittifaktan Türkiye’ye hiçbir hayır gelmeyeceğini, hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın ve Türkiye’nin meselelerini çözmekten uzak tıpkı kesim olduğunu gayet bariz ve kemiksiz ayrımsız şekilde görüyor.” ifadelerini kullandı.

Toplumun beklentilerine karşılık olacak çözümleri hayata geçirmeye devam ettiklerini, sözleşmeli personelin kol konusunu hallettiklerini tamlayan Uygur, şunları kaydetti:

“İnşallah önümüzdeki zamanda EYT meselesi üstelik vatandaşımızın ve milletimizin beklentilerine makul bire bir şekilde çözüme kavuşacak. Bizler Cumhurbaşkanı’mızın liderliğine Cumhur İttifakı olarak milletimizin her çeşit sorununa meselesine sahip çıkıp bunlara çözümler teksir noktasında başarılı tıpkı faaliyet yürütüyoruz. Dünya küresel tıpkı ilenç içerisinde hem soylu erki hem dahi politik anlamda. Hem koronavirüs sürecini yönetmemiz hem hazırlık zincirlerindeki aksamaya kayran vermeyecek ayrımsız şekilde yönetişimiz; Ukrayna-Rusya Savaşı’nın konuşu etkilerine vatandaşımızın yeryüzü birkaç şekilde hissetmesini sağlayacak bütün düzenlemeleri, yenilikleri, ücret artışlarındaki yenilikleri ve düzenlemeleri vatandaşımız lehine uygulamaya devam ediyoruz.”

Uygur, 2023 seçimlerinde milletin gine rastgele antlaşma, seçkin nazik eşikte olduğu üzere hem Cumhurbaşkanına hem dahi davasına, vatanına, toprağına ve geleceğine sahip çıkacağını dile getirerek seçimleri belirtik aleniyet önde tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

İl Başkanı İsmail Altınöz’ün üstelik konuşma yaptığı programda, İYİ Tümen’den istifa ederek YANLIŞSIZ Öğür’ye geçen Karabük Belediye Sedir Üyesi Yusuf Polat ile aralarında yer ve kaza yöneticilerinin da olduğu 25 kişiye rozetleri Uygur, DÜRÜST Parti MKYK üyeleri Ahmet Gündoğdu ve Türk İslam Karakoç ile YANLIŞSIZ Parti milletvekilleri Metanetli Polat, Ön Gün Çelik Aklık, Nevzat Ahu, Gönüllü Çakır, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Polat Türkmen, Halk Ünal ve Niyazi Ruz tarafından takıldı.

Programın peşi sıra DOĞRU Parti MKYK üyeleri ve milletvekilleri, ülke merkezi ve ilçelerde esnafı konuşma etti.

Share: