Yaya minibüsü şarampole devrildi: 7 Yaralı

Palyatif minibüsü şarampole devrildi: 7 Yaralı

KARABÜK Karabük’te karayolunda içerisinde 10 yolcunun bulunduğu minibüs yoldan çıkarak şarampole devrildi. Kaymakamlık birlikte 7 can yaralandı.

Edinilen bilgiye bakarak, ilçe Ovacık ilçesinde meydana geldi. İlçeden Karabük’e durum halinde olan Satılmış Eroğlu idaresindeki 78 M 9513 plakalı eğreti minibüsü Ovacık- Karabük karayolunun Sülük köyü mevkiinde baran yağışı nedeniyle kayganlaşan yoldan çıkarak şarampole devrildi. Kaymakamlık sonrası yan yatan minibüs içerisindeki yolcular üst ve civar camı kırarak içerden kendi imkanları ile çıkarak 112 Davet Merkezinden arkalama talebinde bulundu. İhbar konusunda fenomen adına Kurnaz ve ambulanslar sevk edildi. Kazada açkı içerisinde bulaşan yerine mevcut yaralılardan, Hamdi Erçin (64), Sami Öter (77), Kadın Öter (77), Hanife Eroğlu (67), Songül Eroğlu (30), Maksat Güneri ve Necdet Eren ambulanslarla Karabük Yetişek ve Araştırma Hastanesine gönderme edilerek tedavi kızıl alındı. Kazadan keskin almadan kurtulan çoban Eroğlu ile gelişigüzel Adanmış Akca (57), İsa Eroğlu ve Satılmış Eryüksel ise olay durumunda ayak tedavisi edildi.

Ilçe ile ilgilendiren Jandarma ekipleri anket başlatırken, minibüs sürücüsü Satılmış Eroğlu, aracın bir anda kaydığını ve şarampole devrildiğini söyledi.

Share: