Yaz döneminde izin yarmak hesabına öğrencilerinin birlikte kalmayı tercih ediyor

Tokat’ta bire bir ortaokulda başöğretmen yardımcılığı yapan Deniz Antrenör, yaz tatili döneminde izin kullanmayarak öğrencilerine apotr oluyor.

Gaziosmanpaşa Ortaokulunda başmuallim yardımcılığı yapan Çalıştırıcı, 2000 yılında hoca olduğundan bu yana zorunlu olmadıkça yaz dönemlerinde cevaz kullanmamayı tercih ediyor.

Yaz tatili dönemlerini de okulda geçiren Belletici, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınava giren öğrencilere tercihlerini yaparken öğün gösteriyor, çocuklarını okula kaydettiren velilere yardım ediyor.

Koç, AA muhabirine, 22 yıldır muallimlik yaptığını söyledi.

Okulunu ve öğrencilerini çokça sevdiğini dile getiren Antrenör şöyle bitmeme etti:

“Öğrencilerle burada başlamak, onların tercihlerini açmak, kayıtlar almak beni bahtiyar ediyor. İlkokulda bana, ‘Büyüyünce ne olacaksın?’ diyerek sorulduğunda, ‘Öğretmen olmak istiyorum.’ demiştim. Mesleğimi yapmaya çalışıyorum. Mezun olduğum beş şu dakika ortaokul oldu, burada öğretmenlik yapıyorum. Burada hizmet etmek benim için ayrı ayrımsız çekicilik.”

Mesleğine aşırılmış olduğunu vurgulayan Koç, “Arkadaşlarım da anca, çok cevaz kullanmazlar. Okulumuzda sonuç sınıfa geçenlere kurs açıyoruz, LGS sınavına hazırlıyoruz. Okullar açıldığında da buna bitmeme edeceğiz.” dedi.

Veliler ve öğrenciler Antrenör’tan kıvançlı

Velilerden Havva Satar ise Bahir Antrenör’tan her konuda memnun olduklarını belirterek “Bizden fazla çocuklarla kendisi ilgileniyor. Deniz Hocam bizim için seçmeli öğretmen sayılır.” diye niteleyerek konuştu.

Öğrencilerden Merve Beray Şahinkaya da Koç’un lise tercihini yapmada namına çokça koruyucu olduğunu anlatarak “Benim büyüklüğünde heyecanlandı, yanımda oldu. Ablamın tercihlerinde bile havari olmuştu. O yüzden minnettarız.” ifadesini kullandı.

Nergiz Ataş üstelik Belletici’u çokça sevdiğini dile getirerek, “Kişisel vaktini bize harcıyor. Çokça evire çevire aynı şey yapıyor. Okula geldiğimde ikinci annem kabil bize yardımcı oluyor.” dedi.

Share: