Yenilenen Moda İskelesi açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) yenilenen Moda İskelesi törenle hizmete girdi.

İBB’nin “150 Günde 150 Proje” çalışması kapsamında yenileme ve yeniden işlevlendirme çalışmaları tamamlanan iskelenin açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, aksiyon başına gelirken İstanbullulara, “Aylak olan bahir yapılarını muhakkak bildirme akla yatkın şekilde hayata geçireceklerini” söylediğini, Moda İskelesi’ni da bu sözün gereği adına şehre kazandırdıklarını kaydetti.

Yapının henüz evvel tarihi özelliği ağız ağıza baypas bırakılarak ele alındığını söyleyen İmamoğlu, İstanbul’üstelik bu anlamda kendilerini üzen yapıları tek biricik ele aldıklarını tabir etti.

İmamoğlu, “Hani kendinize özel tıpkı öz vardır ya o sizden kopar giderse dünyanın en bedbaht ve çaresiz insanı olursunuz. Amma size ilişkin olan o duyguları, o hisleri çok mümasil tıpkısı biçimde yakalar ve hissederseniz o zaman da dünyaya umutla bakarsınız. Gerçekte Moda İskelesi’nin acemi haliyle bugünkü münhal arasında arz büyük fark bu.” ifadelerini kullandı.

Kadıköy’deki Moda İskelesi’ni kütüphanesi, kafesi ve başarım alanlarıyla gençlerin çokça seveceğini tamlayan İmamoğlu, İstanbul’un gelişigüzel bölgesine bedel hizmet götürdüklerini sözlerine ekledi.Share: