Yıldırı Örgütü Işid İçin “İnfak” Adı Altında Para Toplayan ve Para Transferi Eden 9 Çirkin Gözaltına Makbuz

İstanbul’da terör örgütü IŞİD’e fon çıkarmak üzere “İnfak” adı altında mülk toplayan ve dünyalık transferleri özne 9 aynasız yakalandı. Operasyonda 58 bin 950 euro, 37 bin 600 teklik ve 400 dolar nakit para ele geçirildi.

İstanbul İl Inanma Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; patırtı bölgelerinde cıvıltı gösteren yıldırı örgütleri (IŞİD, Astronomi Kâtiplik umum-Şam (HTŞ) ile bağlantılı oldukları yönünde haklarında anlatım kâin ve görüntü çıkarmak üzere “İnfak” adı altında dünyalık transferleri işleyen ayrımsız zamanda yıldırı örgütüne mal sağlayıcı şüphelilerin yakalanması için 12 adrese işler düzenlendi.

KUMA SERVET TRAFİĞİ

Soruşturma kapsamında, şüphelilerin birbirleriyle eş para trafiği içerisinde oldukları ve silahlı terör örgütü IŞİD ile bağlantılı amal yaptıkları belirlendi. 13 Eylül’de 12 adreste yapılan eş zamanlı operasyonlarda 9 aynasız yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 58 bin 950 Euro, 37 bin 600 TL ve 400 Dolar ile haddinden fazla sayıda dijital gereç ele geçirildi.

Gine adreslerde yapılan çalışmalarda, haklarında tahdit kayıtları bulunduğu muhtemelen 9 ecnebi tabiiyetli bed yönetimsel işler üzere ilgilendiren birimlere gönderme edildi.Share: