Yılmayan Vural, “Trabzonspor’a kırgınlığın var mı?” sorusunu yanıtladı: Aşk varsa gücenme da vardır

360 TV’bile yayınlanan Gökay Kalaycıoğlu ile 360 Basamak programına konuk olan adlı teknik direktör Yılmayan Vural, yıllar geçmiş kovulduğu Trabzonspor üzerine can alıcı izahat yaptı.

“TAKIMDA BENİ İSTEMEDİKLERİNİ ÖĞRENİNCE KOLAYLIKLA AYRILDIM”

“Trabzonspor’la pekâlâ hakeza özdeşleştin?” sorusu üstüne konuşan Vural, “Ben olduğum zaman 9. hafta liderdik. Bire Bir karşılaşma oldu Fenerbahçe bizi geçti. Sonraları antrenmana başlayacağımız aktarılma Özkan Sümer, ‘Hocam seninle aylamak istemiyorlar’ dedi. Derakap görevden ayrıldım, nedenini sormadım dahi. Giderken 2-3 dirilik havalimanına kadar benimle gelerek gitmemi istemedi ama yöneticiler istediği üzere yapacak tıpkı husus yoktu. Olsaydık o zamanlar şampiyon olabilirdik. İyi aynı takımdı” dedi.

“YÖNETİCİLERDE BEN KAVGASI VAR”

Yöneticiler üzerine konuşan adlı adam, sözlerine şöyle devam etti: “Futbolda becerikli arkadaşlar çokça egolu. Benim takımlardaki arz nazik derdim yöneticilerin popülaritesinin takımın konusunda çıkması. Benzeri ben kavgası var. Trabzonspor’üstelik o dolaşma kaybetmeye götürüm yoktu, şimdilerde yumuşadılar. Benim dönemimde maç kaybettiğimizde taraftarın bize bir tepkisi olmuyordu. Bizim kaybımıza cebin de haddinden fazla toleranslıydılar. 1997 yılında olmuştu bunlar, hala üstelik üzülürüm.”

“TRABZONSPOR’U SEVMEMEK OLABILIR MÜ?”

“Genişlik balaban çok olan Trabzonspor’a kırgınlığın var mı?” sorusuna üstü sadık yanıt veren Vural, “Aşk varsa gücenme de vardır. Amor değişken duyguların yaşandığı bir konudur. Arada Sırada nefret edersin arada bir da çok seversin. Trabzonspor’u sevmemek benzer mü? Anadolu’yu temaşa ediyor. 38 sene sonradan başarısı anlayışsız döndü” ifadelerini kullandı.

Share: