Yıpranmamış Opel Astra KKTC’de tanıtıldı, Türkiye’de satışa çıktı

Opel, sınıfının yer çok yeğleme edilen modellerinden Astra’nın altıncı neslini Türkiye’üstelik satışa sundu.

Bakir Opel Astra’nın Türkiye’de satışa sunulmasına ilişik basın lansmanı Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) gerçekleştirildi.

Basın mensupları lansman kapsamında, Gazimağusa bölgesinde yer kayran ve kademeli inhilal süreci 8 Teşrinievvel 2020’dahi başlayan Maraş bölgesinde ayrımsız imtihan sürüşü gerçekleştirdi.

Tarihte ilk defa benzeri araba markasının kabil tanıtımı gerçekleştirildiği Maraş’ta, KKTC Reisicumhur Ersin Tatar de basın mensuplarıyla ayrımsız araya geldi.

Markanın bıçkın, yalın ve çağcıl Alman tasarım ögelerini haiz yıpranmamış çocuk Astra, yenilenen tasarımı kadar sınıfının ötesindeki teknolojileriyle dahi dikkatleri üzerine çekiyor. Bakir Opel Astra dört değişik donanım, 1.2 litre turbo benzinli ve 1.5 litre dizel motosiklet seçenekleri ile 668 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’bile makine severlerle buluşuyor.

İlk ayn temasında dokunaklı hatlarıyla dikkatleri üzerine calip eskimemiş Astra, sunduğu teknolojiler ve mübarek motosiklet seçenekleriyle sınıfında standartları yeniden belirliyor. Türkiye’bile Editon, Elegance, GS Line ve GS tevessül etmek üzere dört ayrımlı tesisat seçeneğiyle satılmaya başlanan yıpranmamış Astra, bu sayede araba severlere varlıklı seçim olanağı sunuyor. Artağan 1.2 litre benzinli ve 1.5 litre dizel motosiklet seçenekleriyle Türkiye yollarına sâdır yeni kabil, temas iki motosiklet seçeneğinde de AT8, 8 istikbal vitesli otomatik şanzımana sahip.

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Dilli, lansman toplantısında yaptığı konuşmada,”İlk kendisine Mokka’birlikte üst bulan Opel’in bakir tasarım dili, bu kere Astra yorumuyla karşımıza çıkıyor. Hem dış hem bile çöz tasarımda kullanılan yürekli ve yalım dizayn dili, ülkemiz tüketicilerinin dahi az çok beğenisini kazandı. Yüksek sürüş keyfi, ensesi kalın donanımı ve bereketli motor seçenekleriyle da eskimemiş Astra’nın, Türkiye’da sınıfının yer çok yeğleme edilen modellerinin başında geleceğine eminim. Eskimemiş sulp Astra’nın Opel Türkiye’nin yükselen komutan grafiğine kilolu tıpkı ivme kazandıracağını düşünüyorum. Türkiye kendisine Opel’in Avrupa’dahi üçüncü şişman pazarıyız ve altıncı tohum Astra ile bu unvanımızı henüz de geliştirmeyi hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Cesur ve şule dizayn felsefesi

Toplantıda aktarılanlara bakarak, yeni Astra’nın tasarımı Opel’in 2020’li yıllar boyunca uygulayacağı güncel dizayn diliyle buluşuyor. Markanın ilk kez köken anlamda Mokka’birlikte kullandığı bakir dizayn yüzü ve temel dış tasarım ögesi olan Opel Vizör, aracın civar cephesi süresince uzanıyor yıpranmamış modelin elan açık görünmesini sağlıyor. Ultra mufassal IntelliLux LED Pixel farlar ve IntelliVision 360 etap Belde Rey Kamerası gibi teknolojiler Bakaç’e aklı başında tıpkısı şekilde entegre ediliyor. Yeni yavru Astra, yandan bakıldığında oldukça kıvrak benzeri görünüş sergiliyor. Arkadan bakıldığında ise Opel Compass yaklaşımı, merkezi namına tekmil arasında konumlanan balkır logosu, dikey namına hizalanan 3. fren lambası ve eğin stop lambaları ile vurgulanıyor. Yekpare aut aydınlatmalarda olduğu gibi stop lambalarında birlikte enerji tasarruflu LED teknolojisi kullanıyor. Bagaj kapağında kâin şimşek logosu, portbagaj açma mandalı adına yetişkin bire bir fonksiyon üstleniyor.

Yıpranmamış çocuk Pure Siyasal sayısal kokpit

Aynı Alman hassasiyeti, ilk kez Mokka’birlikte makbul eskimemiş soy sop Pure Panel kokpit ile çöz mekanda dahi muteber. Baz donanımdan itibaren ölçün olan bu serbest dijital kokpit, tesisat seviyelerine merbut yerine ağız ağıza cam şeklinde yeğleme edilebiliyor ve sürücü tarafı havalandırmasıyla alay malay ufki biçimde bütünleşmiş edilen iki sayı 10 inç HD ekrana sahip olmasıyla dikkati çekiyor. Dolay camdaki yansımaları karşıcı perde bir ayrımsız yan sebebiyle ekranların üstünde bir siperliğe lüzum duymayan pilot kabini, encam teknoloji ile işlevselliği ayrımsız arada sunuyor ve çöz ambiyansı daha de geliştiriyor. Ana fonksiyonlarının, kişmiri tasarımlı dokunmatik kumandalarla taharri edildiği Pure Panel, dijitalleşme ve sezgisel kullanma beyninde optimum dara sağlıyor. Dokunmatik ekran dışında saf dilde gürültülü kontrolü ile da kullanılabilen kullanılmamış nesil vukuf-coşku sistemi, uslu telefonlar amacıyla geliştirilmiş kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto bağlanabilirliği sunuyor.

Verimlilik uzmanı turbo benzin ve dizel motosiklet seçenekleri

Yeni Astra, yüksek gürlük seviyesine sahip bezinli ve dizel motosiklet başlamak üzere 2 ayrı kısık ünitesiyle satışa sunuluyor. 1.2 litrelik turbo benzinli motor 130 HP ağırbaşlı ve 230 Nm tork üretirken, 6 müstakbel el kitabı evet bile 8 gelecek AT8 şanzımanla gücünü yola aktarıyor. 6 gelecek el kitabı şanzımanıyla yıpranmamış Astra, 100 kilometrede sayı farkı 5,4-5,7 litre mahrukat tüketim değeri sunarken, AT8 emisyon ise 5,6-5,8 litrelik WLTP (Hafif Taşıtlar için Dünya Genelinde Ahenkli Test Prosedürü) averaj yakıt tüketim değerine sahip. Bizatihi ve el kitabı şanzımanıyla eskimemiş Astra, 9,7 saniyede 0’dan 100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Hem el kitabı hem kendi kendine versiyonun azami hızı ise 210 km/s yerine açıklandı.

Dizel cephesinde dahi gayet bereketli 1.5 litrelik motosiklet ile donatılan yıpranmamış evlat Astra, 130 HP’lik gücünü ve 300 Nm’lik torkunu 8 encam AT8 tamam kendiliğinden şanzımanla yola aktarıyor. 0’dan 100 km/s hıza 10,6 saniyede ulaşan dizel motorlu yeni Astra’nın maksimum hızı ise 209 km/s. Dizel motorun anne uzmanlığı ise mahrukat tüketiminde kendini gösteriyor. Bakir Astra 1.5 litrelik dizel motoruyla WLTP kriterlerine bakarak 100 kilometrede kompozit tüketimde 4,5-4,6 litrelik averaj sunuyor.

-Kıvrak ve istikrarlı kere tutuş

Yeni Astra, yeryüzü başından itibaren Opel DNA’sına akla yatkın şekilde, serencam adım elastiki EMP2 çok enerjili platformun üçüncü nesli konusunda düz yazı edildi. Bu, nöbet tutuşunun canlı amma aynı zamanda dengeli olduğu ve temas Opel kabilinden kullanılmamış modelin de “autobahn proof” olduğu anlamına geliyor. Modelin kere tutuş kabiliyeti sunu rüçhan ihya hedeflerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yıpranmamış menent fren simultane, faik aynı performans sergiliyor ve saha benzeri çizgide olduğu kadar virajlarda birlikte az çok dengeli kalıyor. Yeni Astra’nın burulma rijitliği ise önceki nesilden yüzdelik 14 henüz faziletli ölçüldü.

Daha ağır sıklet ve daha degaje

Sportif hatchback eğin tipiyle pazara verilen bakir Opel Astra, daha kısık ayrımsız siluete ehil olmasına rağmen, yerini aldığı yavru ile kıyaslandığında elan geniş ayrımsız çöz mekana sahip olmasıyla öne çıkıyor. Bakir Astra, 4.374 mm klan ve 1.860 mm sunu ile umum de kompakt sınıfın merkezinde düzlük alıyor. Eskimemiş Astra, 2.675 mm (+13 mm) henüz mufassal tıpkı aks mesafesine sahip olmasına rağmen esbak modelden çabucak 4,0 mm daha tafsilatlı. Kaslı ve bizatihi emin duruşuyla yeni Astra, ayarlanabilir zemine erbap ameliye bagajıyla 422 litrelik tıpkısı portbagaj hacmi sunuyor.

Temel donanımdan itibaren faziletkâr güvenlik ölçün

Yıpranmamış soy sop Astra, baz donanımdan itibaren faziletli güvenliği standart adına sunuyor. Viraj ve düz model dara kontrolü, sürücü, gelgeç, taraf ve perde çekicilik yastıkları, çekiş kontrol sistemi, tali cidal freni ve atiklik sabitleyicinin birlikte ayrımsız peş segmentte görmeye alışık olunan şerit dulda spesifik etken şerit strateji sistemi, vesile ve bisikletli belirleme edebilen müşteri bazlı etkin müstacel frenleme sistemi, trafik işareti tespit sistemi, çabukluk uyarlama sistemi ve sürücü usanç tayin sistemi baz donanımdan itibaren standart yerine yer alıyor.

Gece bile açar, bisikletli ve yaya kavrama özellikli kamera ve insiyak bazlı çalışkan acil frenleme sistemi, mütekâmil trafik işareti aşinalık sistemi, dur-kalk özellikli adaptif atiklik sabitleyici Elegance ve GS Line donanımıyla ölçün olarak sunulurken, bunların birlikte en son tesisat olan GS paketinde, abdestbozan ortalama spesifik etkin şerit izlem sistemi, ümranlı kör nokta uyartı sistemi ve üst marjinal trafik uyarısı ekleniyor.

Kamu donanımlarda anahtarsız çalıştırma sistemine ölçün namına yer veren bakir Opel Astra, site içi manevralar ve park durumlarında de sürücüsüne hem güvenliği hem de konforu standart sunuyor. Ön ve peş park yeri sensörleri baz donanımdan itibaren ölçün olarak meydan alırken, 180 adım dümbelek görüş kamerası Elegance donanımında, IntelliVision 360 rütbe çevre düşün kamerası ise GS Line ve GS donanımında ölçün yerine sunuluyor.

Gelişmiş sürüş bindi sistemleri

Yeni Astra, bir zamanda bildirme güncel özerk sürüş bindi sistemlerini birlikte içeriyor. Tamlık bu ümranlı uygulayım bilimi, yöre camdaki çokça işlevli kameraya katma olarak biri önde, biri arkada ve birer skor yanlarda gelmek üzere dört eğin kamerası, biri önde ve beher köşede görünmek amacıyla beş skor insiyak sensörü ve ayrıca ön ve arka tutmak amacıyla ultrasonik sensörleri kullanıyor.

IntelliDrive, dip çap trafik uyarısı, gelişmiş kör alan ihtar sistemi ve şerit ortalama spesifik etken şerit strateji sistemi gibi işlevleri kapsıyor. Eskimemiş Astra antrparantez, ayarlanan hızı aşmadan öndeki ara bulucu fehmetmek için hızı artıran yahut yıpratıcı, icabında durana büyüklüğünde fren yapabilen adaptif hız sabitleyiciyi de içeriyor.

Kullanılmamış Astra, premium IntelliLux LED Pixel Farları kompakt sınıfa getiriyor

Astra’nın ati teknolojide öncü olma rolü, Opel markasının eksperlik alanları olan tavzih ve payanda sistemleri ile devam ediyor. Eski zürriyet, 2015 yılında adaptif LED Matrix farların pazara sunulmasında avangart aynı çalım oynamıştı. GS donanımıyla alay malay ölçün olarak mevrut IntelliLux LED Pixel fondöten teknolojisi eskimemiş Astra’yla birlikte ilk kez kompakt sınıfın kullanımına sunuluyor. Opel’in Grandland ve Insignia modellerinde kullanıma sunulan bu ileri uygulayım bilimi, her biri ultra mufassal farda 84 adet almak için 168 LED hücresiyle pazarın bildirme ümranlı tavzih teknolojisini kullanıma sunuyor. Detaylı düzenli, trafikteki sair paydaşların gözünde öfkelenme yapmadan milisaniyeler içre kusursuz bir şekilde ayarlanıyor. Karşıdan gelen veya önde ilerleyen trafikte, sürücüler çerağ hüzmesinden banko etkilenmiyorlar. Işığın menzili ve yönü, sürüş koşullarına ve çevreye göre 10 değişik modda kendiliğinden adına uyarlanıyor ve böylelikle cümle albeni ve defa koşullarında optimum tenvir sağlanıyor. Kullanılmamış Opel Astra baz donanımdan itibaren full LED yöre farlar, LED sis farları ve LED stop lambalarıyla dahi sınıfında fark yaratıyor.

Isıtmalı AGR musaddak müsait koltuklar

Opel’in ödüllü ergonomik AGR musaddak koltukları sadık bir üne cemaat ve yıpranmamış Astra bu ince soluklu geleneği sürdürüyor. Elegance donanımdan itibaren güdücü tarafında ölçün namına gelen “Almanya Mıhlı Sırtlar Kampanyası” sertifikalı ön koltukların konumu geçmiş nesile bakarak 12 mm elan vahim. Bu üstelik sportif sürüş hissini destekliyor. Spor ile konforu birlik harmanlayan koltukların köpük yoğunluğu, ferah bire bir duruşu garanti ediyor. Eskimemiş Astra’nın AGR yöre koltukları, kompakt sınıfın yeryüzü iyisi ve elektrikli dal akım ayarından elektrikli meni desteğine değişik isteğe sadık ayar işlevi bulunuyor. GS Line donanımından itibaren standart verilen ısıtmalı yöre koltuklar, ısıtmalı yönelteç ve ısıtmalı ön kadeh şita aylarında konforu artırıyor. GS donanımındaki Alcantara döşemeli koltuklarda ön arızi koltuğu üstelik AGR musaddak olup sürücü koltuğu elektrikli ve hafızalı oluşuyla fark yaratırken taraf aynaların dahi akıl fonksiyonu dikkatleri üstüne topluyor.

Share: