Youtuberlar son kat Yusufeli’ni görüntülemek amacıyla ilçeye akış ediyor

Youtuberlar serencam kat Yusufeli’ni fotoğraflamak amacıyla ilçeye atak ediyor

ARTVİN Artvin’üstelik toplumsal medya mazruf üreticilerinin sular altına kalacak olan Yusufeli’ni sonuç posta görüntüleyebilmek için ilçeye akın ediyor.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üstünde yapımı tamamlanan kemer baraj sınıfında 275 metreyle vücut yüksekliğiyle Türkiye’nin birinci, dünyanın beşinci yeryüzü faziletkâr barajı olan Yusufeli Barajı akarsu tutmaya devam ediyor. Baraj kapaklarının kapanmasıyla, gövdede biriken su düzeyi 2 kamer içinde 73 metreyi buldu. Karayolları ilkin girmek amacıyla, baraja andıran köylerdeki evler ve mahalleler birer birer sular altında kaldı. Baraj suları Dünya Mahallesi ve uran bölgesine ulaşırken, bodur süre içerisinde ilçe merkezine yaklaşması planlanıyor. İlçede, nakil sürecinde sona gelinirken sular altında kalacak olan Yusufeli’ni son yol fotoğraflamak için, Youtuber ve toplumsal medya mazruf üreticileri bölgeye gösterişli sargı gösteriyor.

İlçenin bu değişimini ve mühendislik harikası dev barajı vasıta altına ahzetmek ati nesillere aktarma etmek üzere Türkiye’nin birçok ilinden toplumsal medya içerik üreticileri Yusufeli’ne gelerek yapılanları yerinde kaydedip takipçileriyle paylaşıyor. Içtimai medyada trend olan Yusufeli Barajı ve HES ve sular altında kalacak yerleşim yerleri belgesellere da laf oluyor.

Çok sayıda Youtuber ilçeye geliyor

İlçede esnaflık işleyen Erhan Ahi, “Sonuç zamanlarda zaten Yusufeli çokça gündemde olan aynı kaymakamlık, İstanbul’dan, Ankara’dan ve başka illerden haddinden fazla sayıda Youtuberlar geliyor. Buraların videolarını çekerek dokümanter kabil yayınlıyorlar” dedi.

Eski yaşam ve güncel yamamı anahtar altına aldık

Toplumsal medya ve Youtube muhteva üreticisi Emrah Yağız, “Baraj altında kalacağı için alçalma ettik dikkatimizi çekti. Hem ben hem eller bozukluk bunu görmesin onun üzere çekimlere geldik. Takipçilerimizle paylaşacağız Youtube kanalımızda hem İnstagram hesabımızda. Tığ duygulandık onlarda duygulansın. Burada eskide yaşayıp da şimdi yaşamı araç altına aldık” diye konuştu.

Sular altında kalmasına serencam posta tanıklık yaptık

Bir bambaşka Youtube i Öz Saygı Firez, “Yusufeli’nin sular altında kalmasına serencam kat tanık olmaya geldik. Eskisiyle yenisiyle. Yusufeli ile ilişik barajın dolduğuna dayalı Yusufeli ile ilgili bilgiler verdik. Eskisini yenisini neler yapıldığını neler yapılıyor halen henüz onlarla ilgili bilgiler veriyoruz” dedi.

Takipçilerimizin merakından belde buraya geldik

Youtube Olmuş Duran ise, Sonuç zamanlarda Yusufeli trend olduğu üzere takipçilerimizin merakından yağlık buralara geldik. Takipçilerime mufassal hikmet vermek için buradayım. Yusufeli çarkıt yerleşme yerini gezdik bakir yerleşme yerini gören bilge noktadayız. Suyun dolma noktasını gördük oradan birlikte deminden suyun geldiği yerleri çekip takipçilerimle paylaşacağız ifadelerine düzlük verdi.

Share: