Yüksekova sis altında

Yüksekova sis altında

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren kırıcı sis, hayatı aksi yönde etkiledi.

Günlerdir faal olan itici çekicilik ve espaslı yağışların ardından ilçede sabahleyin saatlerinde tehlikeli sis hareketli oldu. Trafiği inatçı etkileyen sis iyice görüntüler oluştururken, bazen vatandaşlar ise cep telefonuyla o hatırat fotoğrafladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yoluyla yapılan sonuç değerlendirmelere göre, ülkemizin yıldız ve şarki kesimlerinin modüler ve saha düzlük çokça bulutlu, Güneydoğu Rum ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bartın, Karabük, Kastamonu, Ordu, Giresun, Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Trabzon’un gün batısı ilçelerinin yağmur ve bora yağışlı, diğer yerlerin beş altı bulutlu ve boş geçeceği adisyon edildiği belirtildi. Sabahleyin ve şeb saatlerinde Ölçülü Karadeniz’in çöz kesimleri ile Doğu Anadolu’da düzlük saha sis ve pus olayı beklendiği bildirilmişti.

Yüksekova’da şita mevsiminin kendini bilcümle gösterdiğini rapor fail Yağı Konak, “Günlerdir Yüksekova’da gelgel baya soğudu. Imdi kış zamanı. Geçtiğimiz günlerde doğrusu kar yağışı olmuştu, şu dakika dağlar karlar altındadır. Bugün sabah saatlerinde işe gitmek üzereyken Yüksekova merkezinde çetin sis hakimdi. Bundan Sonra kar havası var” dedi.

Share: