Yusuf İzzet Karaman, Fethiye Kaymakamlığına atandı

Kars’ın Sarıkamış Kaymakamı ve İller İdaresi Umumi Müdürlüğü Umum Müdür Yardımcısı Mülki İdare Amiri Yusuf İzzet Karaman, Muğla’nın Fethiye Kaymakamlığına atandı.

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’nın Kırşehir Vali Yardımcılığı’na atanmasının ardından Fethiye Kaymakamlığı görevine 14 Temmuz 2020 günlü 2020/362 dar Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman atandı.

1979 yılında Sungurlu’da doğan Yusuf İzzet Karaman, İlköğrenimini Ankara Mimar Kemal İlkokulu’nda, ortaokulu Vangölü Anadolu Lisesi’nde ve lise öğrenimini Sinop Rum Lisesi’nde tamamlayarak, 1997 yılında Orta Doğu Maharet Üniversitesi Siyasa Bilimi ve Amme Idaresi Bölümü’nü kazandı. 2002 yılında üniversiteden çıkışlı olan elan bilahare efdal lisansını eden Karaman, 28 Orak Ayı 2004 tarihinde Antalya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kaymakamlıklar ve kaymakam vekilliklerinin ardından İller İdaresi Umumi Müdürlüğünde Kat Başkanı adına fariza fail Karaman, 2020’den beri İller İdaresi Umumi Müdürlüğüne Umum Müdür Yardımcısı olarak fariza yapıyor. İyi derecede İngilizce, Frenkçe ve İspanyolca alim Yusuf İzzet Karaman, evli ve üç bala babası. – KARS

Share: