Zelzele Sonrasında Parasız Falcılık Yaptığı Evde Arakçılık Yaptığından Şüphelenilen Koca Muğla’da Yakalandı

ESAME TURAN

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrasında hasta falcı olarak çalıştığı evden hırsızlık yaptığı öne sürülen aynasız, Muğla’nın Reze ilçesinde yakalandı.

Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği, binlerce vatandaşın bile yaralandığı 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası Kahramanmaraş’ta hırsızlık olayları yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, Elbistan ilçesinde bakıcılığını yaptığı buğulanmış kadını, İngiltere’de olan çocuklarının isteği üzerine depremden sonra evden çıkaran E.G., daha sonra ailesini yanına alarak Marmaris’teki arkadaşının yanına gitmek için yola çıktı. E.G.’nin baktığı nemli kadının çocukları depremden sonra Kahramanmaraş’a geldikleri ve depremden hasar gören eve gittiklerinde evde kâin süs eşyaları ile paralarının yerinde bulunmadığını tespit etti. Nemli kadının çocuklarının durumu polise bildirmesinin arkası sıra ocak anahtarının elden E.G.’de bulunması dolayısıyla ekipler marifetiyle şüphelinin yakalanması üzere düzentileme başlatıldı.

Yapılan icraat çerçevesinde E.G. ve ailesinin içinde bulunduğu aracın Muğla’nın Menteşe ilçesi girişindeki polis noktasından geçtiğinin belirleme edilmesinin peşi sıra araba sefer güzergahı üzerinde durduruldu. Araçta arakçılık şüphelisi olduğu tez edilen E.G. ile annesi N.G. ve 2 çocuğu araçtan indirildi. Araçta ve keleş üzerinde yapılan aramada yaşlı kadının evinden çalındığı kanıt edilen 8 bin 150 euro, 8 bin liralık, 2 bin 400 sterlin, 4 adet altın yüzük oyunu 2 koşa kızıl hızma, 3 çeyrek altın, 1 kelepçe, 1 umum değerli ele geçirildi. Polis Güçleri eliyle gözaltına alınan E.G., Muğla Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Bölüm Müdürlüğünde alınan ifade işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra bilgili karşısına çıkarılmak için adliyeye irsal edildi. İfadesi alınan ana N.G. ise serbest bırakıldı.

Share: