ZONGULDAK – Huzurevinde mutluluğa “tamam” dediler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki huzurevinde dinamik 75 yaşındaki Ercan Birdal ile 72 yaşındaki Meliha Kıral hayatlarını birleştirdi.

Muğla’nın Dalaman ilçesinde 7 yıl geçmiş tanışıp antlaşma süresince birbirlerine aşıramento olan Meliha Kıral 3 ay evvel, Ercan Birdal ise 1 hafta önce Ereğli’deki İzmirlioğlu huzurevine yerleşti.

Önceki bölüm Ereğli sahilinde gezintiye sâdır Kıral, kendisiyle evlenmek isteyen Birdal’ın teklifini kabul etti.

Çift için Zonguldak Ev ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Erdemir Mühendisler Derneğinde dernek yapıldı.

Birdal ve Kıral’ı, huzurevinden çıkarken çalışanlar ve huzurevi sakinleri uğurladı.

Ailelerinin birlikte huzurevi sakinlerinin dahi katıldığı törende, Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Veli Köktürk, tekme bahtiyarlık diledi.

Ereğli Şehremini Halil Posbıyık’ın kıydığı nikahın şahitliklerini ise Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ereğli Kaymakamı Mehmet Olumlu, İl Güvenlik Müdürü Fahri Patal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Misyon, Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Atak Çetin, MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk yaptı.

Evlilik cüzdanını tekme teslim fail Ilbay Tutulmaz birlikte “Heybetli gençlerimizi tebrik kartı ediyoruz. Allah bire bir para boyu bahtiyar etsin. Nikah takkadak yaşın kaç olursa olsun heyecanın bire bir olduğunu gördük. Birçok evliliğe şahitlik yaptım, bir heyecanı burada de gördüm. Karı kavramına verdikleri derece amacıyla teşekkürname ediyorum. Ercan bey ve Meliha bayan, evliliğe değişmeyen verdiler bu aşamaya geldiler. Devletimizin huzurevinde kalan, devletimize kişi olan kişilerdir. Bu emanetleri biz bahtiyar edebildiysek bundan de mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Çift, henüz bilahare tebrikleri akseptans etti.

Share: