Zonguldak’ta ayrımsız doktorun hesabını ele geçirip düzme rapor düzenlediler!

Zonguldak’ta özel aynı hastanede umumi cerrah adına fariza yapan ve bir zamanda hareket yeri hekimi olan Opr. Dr. Toygar Tuğ’a gelen bilgide kendisinin ilgisiz raporlar düzenlediği söylendi. Neye uğradığını şaşıran Sorguç, işyeri tabiplik sistemine antre yaparak geriye dönük verilen raporları inceledi.

KOCA HASTAYA GEBELİK RAPORU VERDİLER

Geçen ekim ayında verilen 9 ayrı raporda hiç görmediği kişilere kendisi tarafından tabir düzenlendiğini öğrenen Tuğ, bir ayvaz hastaya “gebelik”, apayrı tıpkı hastaya “ahiret yolculuğu ve meşgul” kabil raporlar düzenlendiğini görünce yaşadıklarına inanamadı. Bu durumun aynı hackerlık sonucu olabileceğini tutum ederek İl Sağlık Müdürlüğü ve Cumhuriyet Altını Savcılığı’na durumu bildiren Sorguç, olayın faili ya üstelik faillerinin bulunmasıyla ilişik soruşturmanın cevabını beklediğini anlattı.

HASTALIK SEBEBİNİ ÖLÜM YAZMIŞLAR

Ayrımsız hastaya düzenlenen raporda 10 günlük istirahat verildiğini, tıpkı raporda de çor sebebine “ölüm” yazıldığını anlatan Toygar Tuğ, şöyle bitmeme etti:

“10 gün geçmiş telefonla arandık. Üste çokça inanmadık karşıdaki sese. Ankara’dan arayan hekim arkadaşmış. Kişi hesabına mental gerilikle ilgilendiren işyeri kazasına istinaden benzeri rapor bırakılmış. Raporun açıklama kısmına bile ‘ağır mental gerilik’ yazılmış. ‘Bu şekilde benzeri rapor mevdu adıma’ dedi. Biz inanmadık. Cins değil böyle bir hasta kaydı namevcut. Ego gelişim kazalarına bakmıyorum. Ekranımızdan kontrol ettiğimizde gelişim hekimi yönüyle hakeza aynı ifade verildiğini gördük. Raporu şipşak vurdumduymaz çektik. Ancak biraz kez beni Ankara’dan aradılar. Kendilerine anlattık, ‘Bu tıpkı hackerlama işi. Hakeza benzeri molekül olamaz’ dedik. Bilahare savcılığa başvuralım dedik. O şahıs birlikte savcılığa başvurmuş. Gerçekten iki dönem geçmiş Adana’dan ayrımsız yoldaş arıyor. Tıpkı büyüklük kurumuna gittiğinde kendisinin ölmüş olduğunu, kendisi hakkında tarafımdan ölü raporu verildiğini söylüyor. Tığ gine sisteme baktık. Öyle ayrımsız can var. Benzeri şahsa 10 ahit tatil raporu bırakılmış. Adana’birlikte 10 günlük anlatım mevdu. Ilginç tıpkısı öz.

“HERIF GEBERIK GÖRÜLMÜYOR”

Insan Adana’da ego Zonguldak’tayım. Ben onların işyeri hekimi değilim. Bu sistemden anlatım kuşkusuz veriliyorsa ayrımsız şekilde bırakılmış. Hem 10 dönme istirahat mevdu hem de raporuna ‘ahiret yolculuğu’ merkum. Oradan yine aradılar. Sağlık Müdürlüğü’nden aradılar. İzah ettik. Ölüm olsa ölüm belgesi doldurulması gerekiyor. Herif ölmüş görülmüyor. Esenlik Müdürlüğü da anlayabilmiş değil. Hangi oluyor derken esasen incelemeye başladık. Ekim ayını açtık. 7 rapor daha bulduk. Tümünü çıkartıp avukatım tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunduk.”

“PSİKOLOJİK SORUNLARI OLAN BİR ŞAHIS”

Raporlardaki alakasızlığa özen calip Dr. Turgay Tuğ, raporlara baktığında ‘hastalığın adı annelik’, ‘annelik yoksunluğu’ kabilinden açıklamalar yazıldığını anlatarak, “Birisine bile ‘penis yoksunluğu’ merkum. Bu raporları düzenleyen dirilik az buçuk psikolojik sorunları olan bir zat herhalde evet de aynı bambaşka tıpkı molekül. Illet kaynaklandığını, elbette kaynaklandığını bilemiyorum. Amma tabii kesinkes bizim buradaki bilgisayarı dahi kullanmaları gerekmiyor. İşyeri hekimliği kanalından verdikleri için bunu dünyanın rastgele yerinden, herhangi bir bilgisayardan yapabilirler. Bu şahısların hiçbir şekilde hastanemizde kayıtları bulunmayan. Bana üstelik tetkik olmamışlar. Yemeden Içmeden benzeri emanet kısaca 4-5 sene evvel acilde tetebbu geçirmiş. Diğerlerinin topu topu Türkiye’nin mütenevvi illerinden olan insanlar. Belki buraya bile gelmediler. Hakeza tıpkı tablo, savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Elimizdeki yekpare evrakları verdik. Tığ bunu asayiş açığı ve arıklık adına gördük” diye konuştu. Cumhuriyet Altını Savcılığı’nın şikayete istinaden başlattığı anket sürüyor.

Share: