59 ilde düzenlenen FETÖ operasyonuna adı verilen Gazi Turgut Arslan kimdir? İşte üzerine tekmil detaylar…

FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik 59 ilde başlatılan Gazi Turgut Aslan Operasyonu’nun arkası sıra Turgut Arslan’ın hayatı alçalma konusu. 15 Temmuz’da, başından vurularak ağır sıklet yaralanan Turgut Aslan, Cumhur Reisi Başdanışmanlığı görevine getirildi. İşte Turgut Arslan’ın hayatı…

TURGUT ASLAN KİMDİR?

Gazi 1. Derslik Güvenlik Müdürü Aslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. 1981 yılında Polis Güçleri Kolejinden, 1985 yılında Polis Güçleri Akademisinden dereceyle çıkışlı olan Aslan, komiser yardımcısı olarak başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/ Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Güven Genel Müdürlüğünün ayrı ayrı birimlerinde devam etti.

Meslek hayatı boyunca çeşitli sükse belgeleriyle ödüllendirilen Aslan, 2014 yılında Emniyet Umumi Müdürlüğü TEM Ofis Başkanı kendisine atandı.

15 TEMMUZ’DA BAŞINDAN VURULDU

Görevi süresince yıldırı örgütleriyle say mefhumu gözetmeksizin fedakarca ve yiğitçe uğraş eden Aslan, Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) 15 Orak Ayı 2016’daki darbe girişimine kadar bu görevini başarıyla yürüttü.

15 Orak Ayı’da ağır darbeciler eliyle Uyanık Umumi Komutanlığında delibozuk alınan Aslan, başından vurularak kırıcı yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak “gazi’ unvanı almıştı. Evli ve iki bala babası olan Arslan’a 15 Temmuz’da milli buyuru ve demokrasiyi müdafaa etmek için gösterdiği kahramancasına mücadeleden dolayı Devlet Övünme Madalyası verilmişti.

Share: