Aktör Sibel Gökçe’den azılı itiraf: 8 yaşında babamın arkadaşı vasıtasıyla tensel istismara uğradım

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Bilgelik Mazeret programının bu haftaki konuğu aktör ve dansçı Sibel Semavi oldu. Babasının en mail arkadaşı aracılığıyla 8 yaşındayken yaşadığı eşeysel istismarı anlatan Semavi, sokaklarda yaşadıklarından ve cinsellikle ilişik sıkıntılarından da bahsetti.

“BABAM ÖLDÜKTEN SONRALARI KENDİMİ SOKAKLARA ATTIM”

Babasının, annesini ve onun haram aşk yaşadığı adamı öldürdüğünü anlatan Sibel Semavi, yaşadığı print günlerden ve uğradığı cinsel istismardan bahsetti. Babasını vefatından bilahare pres eyyam geçirdiğinden bahseden Mavi, “Babamdan sonradan sülale içinde takat olayları yaşandı. O ant Tanrı benim hayatımdan bunları aldıysa benim burada yaşayacak aynı hayatım bulunmayan, benim bambaşka tıpkısı hayatım olmalı demiştim. Sonralari üstelik kendimi sokaklara attım. 15 yaşından 18 yaşına kadar firariydim. 8 posta falan evden kaçıp dümbelek döndürüldüm. 18 yaşından bilahare kardeşlerimi da yanıma aldım. Kendimi sokağa atmam salaklık, ergenlik çağı travması diyelim. Yaptıklarımı onama etmiyorum. Keşki konforlu benzeri familya hayatım olsaydı. Babam öldükten sonradan benim için tek şey kalmadı. Hemen canım hangi istiyorsa onu yaşadım. Dansöz başlamak istemiyordum amma mecburiyetten oldum” dedi.

“HEM KÖPEĞİMİN HEM ÜSTELIK KENDİ CANIMA KIYMAK İSTEDİM”

Kalaycıoğlu’nun “Hiç intihar etmeyi düşündün mü? sorusuna yanıt veren Sibel Mavi, sözlerine şöyle devam etti: “İntihar etmeyi düşündüm. Engelli ayrımsız köpeğim vardı. İntihar demek ve başvurmak istedim. Köpeğim ortada kalmasın diye niteleyerek ikimizin hayatını sonlandırmayı düşündüm. Sonra arkadaşımı kaybettim. Köpeğimi ütülmek çokça korkulu geldi. Ana ve babamı sevemedim amma köpeğimi çok sevdim, onu unutamıyorum. Köpeğimin ölümü bana haddinden fazla yoğun geldi.”

“8 YAŞINDAYKEN BABAMIN ARKADAŞI TARAFINDAN İSTİSMAR EDİLDİM”

Sokakta yaşadığı edisyon günleri birlikte anlatan adlı ölümlü, “Sokakta çok molekül yaşadım. Sokaklarda uyuduğum eyyam oldu. Elimdeki paraya harcadıktan sonradan raks etmeyi körlemeden dansözlük yapmaya başladım. Bir kadınla tanıştım o beni bu mesleğe aldı. Onun ekibinde dans etmeye başladı. Çocukluğumdan beri haddinden fazla cinsî istismara uğradım. 8 yaşındayken babamın andıran arkadaşı yoluyla seksüel istismara uğradım. Bunu herkes yaşıyor” ifadelerini kullandı.

“CİNSELLİKLE İLGİLİ SIKINTILARIM VAR”

Cinsellikle ait sorunlar yaşadığını belirten Mavi, sözlerini şöyle tamamladı: “Yaşadıklarımdan dünya cinsellikle ilgili kâh şeylerden tiksinme etmeye başladım. Cinsellikle ilgili sıkıntılarım var. Bu sorunu sorguladığımda altından 8 yaşında yaşadığım sömürme çıkıyor. Çökmek birlikte tıpkı istismardır. İlk zinde cinsel ilişkimi 19 yaşında yaşadım. 20’li yaşların sonunda dahi bu konuyla ilişkin bindi aldım.”

Share: