Ardahan’da tehlikeli zelzele! AFAD şiddetini 5 adına açıkladı

Afet ve Ivedi Nitelik Yönetimi Başkanlığı eliyle yapılan açıklamaya bakarak Ardahan’ın Göle ilçesi merkezli 5 kadar hareket meydana geldi. Depremi yer illerde canlı vatandaşlar da hisseti.

KENDİLERİNİ DIŞARI ATTILAR

Deprem nedeniyle çokça sayıda vatandaşın tedbir için kendisini dışarı attığı ve ekiplerin müstacel kendisine bölgeye irsal edildiği öğrenildi. AFAD’dan yapılan açıklamada antrparantez, “Göle ilçesinde meydana mevrut zelzele sonrası an itibarıyla menfi bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” ifadelerine düz verildi.

CAN KAYBI VE YARALI BİLGİSİ YOK

Resmi kaynaklardan şu ana büyüklüğünde çorlu yahut duygusal kaybına ilişkin her bilgilendirmede bulunulmadı. Bitirmiş ekiplerinin üstelik bölgeye kavrama ederek hasar gören bina olup olmadığını taharri edeceği belirtildi.

KANDİLLİ 5.3 OLARAK AÇIKLANDI

Kandilli Rasathanesi’nden bile depreme ait bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan açıklamada Balçeşme Göle merkezli olduğu belirtilen depremin 3.2 kilometre derinlikte ve 5.3 kadar olduğu dile getirildi.

GÜLTEKİN: YIKIM BİLGİSİ YOK

Göle Şehremini İlhan Gültekin da ilçelerinde meydana gelen depremle ilgilendiren yaptığı açıklamada, “değme yadımlama bilgisi ulaşmadı, bazen evlerde hasar olduğunu öğrendik” ifadelerini kullandı.

Share: