Başkan Görgülü, şampiyonu ağırladı

DOĞRU Fırka Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Afyonkarahisar’birlikte planlı Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonasında Wushu Sanda şampiyonu olan Zeynep Kaplan’ı ağırladı. Genç sporcuyu kutlama eden Başkan Ziyalı, Dünya Kız Çocukları Gününde gelen şampiyonluk müjdesiyle balaban bir kurum ve mutluluk yaşadıklarını dile getirdi.

YANLIŞSIZ Öğür Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydınlık, Afyonkarahisar’bile gerçekleştirilen 5. Yıldızlı Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonasında rakiplerini yenerek Wushu Sanda branşında böke yerine madalyayı Seferihisar’a getiren Zeynep Kaplan’ı makamında ağırlayarak kutlama etti.

Seferihisar’ın Ulamış Mahallesi’nde dinç ve Seferihisar Uluslararası İmam Dil Cambazı Lisesi 9. Sınıf öğrencisi olan Zeynep Kaplan ve tıpkısı zamanda antrenörü olan annesi Aysun Kaplan ile dostane eden Komutan Görgülü, “Ağustos ayında Zeynep Avrupa 2.’si olduğunda Balkan Şampiyonasına daha gani hazırlanıp şampiyon olacağım diyerek kortej vermişti. Acun Kız Çocukları Gününde şampiyonluk müjdesini getirerek ailesine, bir ağabeyi yerine bana, Seferihisar’a ve Türkiye’ye yaşattığı büyük bire bir gelgel ve bahtiyarlık teşekkür ederim” diyerek konuştu.

Dünya Kız Çocukları Gününde gelen müjdenin çokça anlamlı olduğunu belirten Komutan Entelektüel, “Bu anlamlı günde kız çocuklarımızın imkan verildiğinde böyle iyicene ve şişman başarılar elde ettiklerini bürümek geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Biz Zeynep ile görüşmeye ve ona bindi olmaya devam edeceğiz. Şimdi önünde yıpranmamış maçlar ve fena hâlde hedefler var o bu yolculuğa bitmeme ederken tığ da onun yanı sıra olacağız” ifadelerini kullandı.

Hedef acun ve olimpiyat şampiyonluğu

Wushu Kung Fu’nun birlikte Box ve Kickbox branşlarında dahi savaşım eden ve okuldan küsurat zamanlarda haftada 7 çevrim egzersiz fail Zeynep, 8 yaşından beri defans sporları yapıyor. Kung Fu Milli Topluluk sporcusu olan Zeynep, Kickbox Milli Takımı üzere birlikte tedarik yapıyor. Liyakatli başlamak için çokça çalıştığını dile getiren Zeynep Kaplan, hedefinin dünya ve olimpiyat Şampiyonluğu olduğunu ifade etti. – İZMİR

Share: