Başkomutan Ünsal, 30 Ağustos Utku Bayramı misilsiz tıpkı yiğitlik örneğidir

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Başkomutan Ünsal, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ünsal mesajında, 30 Ağustos Galibiyet bayramının tarihe damgasını vurmuş nazirsiz tıpkısı alplık örneği olduğunu bildirerek 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, 26 Ağustos 1922 haset başlayan Nazik Tecavüz ile vatan topraklarından düşmanın basamak izlerinin silindiğini ve Anadolu topraklarının bizlere ebedi sınırlı olarak kazandırıldığını anlatım etti.

Kurtuluş savaşı öncülüğünde başlatılan mücadelenin çok pres şartlar altında inancını ve umudunu yitirmeden azimle, sebatla sürdürüldüğünü ve 30 Ağustos’ta Dumlupınar’birlikte zaferle taçlandırıldığını tamlayan Başkomutan Ünsal, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu galibiyet Rum insanının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekun verdiği mağrur ayrımsız mücadelenin eseridir. Devletimizi zaman sahnesinden bağışlamak talip işgalci güçlere alın verilen bu balaban uğraş, milli hakimiyet, milli angajman ve muadele bakımından takdire şayandır. Türk milletinin göstermiş olduğu bu vatanperverlik ve kahramanlık örneği değişik milletlere bile analog oluşum etmiş ve hayranlık uyandırmıştır. 30 Ağustos zaferi aynı zamanda Rum’üstelik dallı güllü değişik etnik kökenlere sahip bir halkın komütatör, kült ve soy ayrımı gözetmeksizin yurt sevgisi etrafında tıpkı araya gelişinin sunma iyice kanıtıdır. 30 Ağustos temas ve beraberliğin zaferidir. Şişman Zaferimizin 100. yıldönümü vesilesiyle Bu zaferin mutluluğunu bize yaşatan, ayrılamaz bütünlüğüyle bu ülkeyi bize dürü fail başta Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşlarını, vatan için toprağa düşmüş birlik şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi minnetle anıyor, ermiş hatıraları önünde nazikâne eğiliyorum. ve Ahi ülke Azerbaycan’ında İşgal edilmiş topraklarını Ermenilerden ansız alınması üstelik Türk tarihinin galibiyet defterine yazılmıştır. Yılardır obstrüksiyon altında olan Karabağ’birlikte kazanılan galebe en son Laçın şehrinde Azerbaycan bayrağının yeniden dalgalanması bizleri mutlu etmiştir.” – IĞDIR

Share: