Çatıda yatarak sıva yapmıştı… Bu kere dahi teras demirine çıkıp boya yaptı

Çatıda yatarak sıva yapmıştı… Bu kat birlikte balkon demirine çıkıp boya yaptı

KONYA – Konya’dahi 4 katlı tıpkısı apartmanın çatısında kiremitlerin üstüne beniz üstü uzanarak tehlikeye aldırış etmeden sıva işleyen becerikli, bu sefer de ayazlık demirinin konusunda çıkarak boya yaparken görüntülendi.

Edinilen bilgiye bakarak, Beyşehir’üstelik Evsat Mahallesi’nde mevcut 4 katlı bir apartmanın çatısına çıkan iki kişiden biri çatıya yüzükoyun yatarak çatı altındaki dış cepheye sıva yapmaya başladı. Çatıda kiremitlerin üstüne oturan başka birey da harç yoğun kovayı tutarga ve malasına masraf koyarak sıvacıya havari olmaya çalıştı. gelişigüzel iskelenin kurulu olmadığı görülen binada, tek güvenlik önlem almadan sıva işleyen kişiyi görenler şaşkınlık içerisinde kaldı. Ustanın tek tıpkı düzenlilik almadan sıva yapmasının görüntülenmesi ve millî basında düz almasının peşi sıra tıpkısı mahirane Büyük Elmalı, bu sefer birlikte bir binanın üçüncü katta ayazlık demirine çıkarak boya yaparken görüntülendi.

Kendisini görüntüleyen gazetecilerle konuşan 52 yaşındaki Uca Elmalı, 1992 yılından bu yana sıva ve boyacılık mesleğini yaptığını söyledi. Gazetecilerle şakalaşan Yüksek Elmalı, ölümden korkmadığını belirterek, 10 sene geçmiş iskeleden düştüğünü anlattı. Gazetelerin “Korkmuyor musunuz?” sorusuna esasen espirili cevaplar veren Uca Elmalı, “Şaban’ın bire bir filmi vardı ya, ‘cesur’. Bıçkın korkaklardanım. Yoo ölümden korkmuyorum” cevabını verdi. İşini bildiği şekliyle yapmaya bitmeme edeceğini belirten Elmalı, apayrı yapacağı bir işinin olmadığını bile kaydetti.

“Haberi izlerken gördüm ‘o dangalak ki ki dedim”

Haberlere çıktığını akşam bir televizyon kanalında bilim izlerken gördüğünü anlatım eden Büyük Elmalı, “Haberleri izlerken gördüm ‘o dangalak kim ki?’ dedim. Baktım meğer tığ ikimizmişiz. Zat kendime böyle dedim” diye konuştu.

Ailesinin dahi kendisini sürekli uyardığını fakat onları dinlemediğini vurgulayan Elmalı, “Haberleri izledikten sonraları ailem da aradı. Amma yapacak bire bir husus namevcut kim, ailemiz diyor amma bana hariçten mülk veren olsa yapmayacağım, para veren namevcut kim” diyerek, maliyetlerden kıran iskele kuramadıklarını ve vinç çağıramadıklarını sözlerine ekledi.

Apartmandaki dairelerin sahibi seyyah ustaya yardım ederken çatıda görüntülenen Arif Çorum ise, kendisinin birlikte işini yaparken ustaya müzaheret ettiğini tabir ederek, “Ben üstelik beraberinde kendisine eşlik ediyorum. Bugün esasen çıktık, boyadık beraber. Ego yardımcı oldum, ben uzattım, bu boyadı” diyerek konuştu.

Aslında yaptıkları işin korkulu olduğunu vurgulayan Çorum, binaya kuracak iskele bulamadıklarını, ustanın dahi filhakika iskele istemediğini belirterek, “Üste ben kurtarıcı çağırayım dedim, ‘ego yaparım’ dedi katılmadı” ifadelerini kullandı.

Apartmanda eğleşme eden bazı yapı sakinleri dahi yürekli ustanın bu şekilde çalışmasından haddinden fazla korktuklarını ile getirirken, “İskele kurduralım’ dedik. ‘Yok’ diyor. Kendisi yapıyor. Cesur maşallah, cesaretli” diye niteleyerek konuştu.

Share: