Cheetos patili dostlarımıza yuva buluyor

PepsiCo’nun önde mevrut çerez markası Cheetos, sokak hayvanlarının hayat koşullarını iyileştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP iş birliği ile yepyeni aynı kampanya başlatan Cheetos, yaklaşık 500 hayvanın temelli yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kestirmece 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan www.cheetos.com.tr adresine yüklendi.

Sahiplenmeyi bekleyen yaklaşık 500 sokak hayvanı Pati Haritası’nda!

Sokaklarda dallı güllü dostlarımız amacıyla yeryüzü bol koşullarda bakıldıkları merkezler dahi hamam bir yuvanın yerini tutmaz. Ancak bu tablonun değişmesi yönünde kocaman tıpkı etap atıldı. Çıkmaz hayvanlarının hayat koşullarını düzeltmek amacıyla icraat yürüten, PepsiCo’nun önde gelen atıştırmalık markalarından Cheetos, Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP hisse senedi birliğiyle kullanılmamış aynı proje başlattı. Bu mesai kestirmece 500 çıkmaz hayvanını kullanılmamış sahipleriyle buluşturmayı hedefliyor.

Hayvanseverler, www.cheetos.com.tr sitesinde kâin Pati Haritası’na tıklandığında hem bakımevlerinin adreslerini hem da Türkiye genelindeki değişik illerde sahiplenilmeyi muntazır sokak hayvanları ile ilgilendiren mufassal bilgilere ulaşarak sahiplendirme sürecini başlatabiliyor. Sahiplendirme sürecinin ilk adımı ise iletişim bilgilerini içeren bir biçim doldurarak başvurularını tamamlamaktan geçiyor. Sahiplenme süreci Cheetos desteğiyle HAYTAP görevlileri vasıtasıyla koordine ediliyor ve Cheetos, hamam ayrımsız yuva bulan yekpare hayvanların çaça ve telkih gibi ilk ihtiyaçlarına bindi oluyor.

Genetiği değişik hayvan kalbi geberik aynı insana takıldı!

Proje kapsamında, HAYTAP işbirliğiyle, 37 şehirdeki merkezlerde mevcut 500 “patili arkadaş”un bilgileri Cheetos web sitesine yüklendi. Sitede bulunan Pati Haritası’na tıklandığında o bölgedeki hayvanların fotoğrafları görülüyor ve hayvan severler patili dostlarını tanıyarak onlara yunak benzeri yuva olma yolculuğuna başlayabiliyor. Web sitesindeki harita patili dostların; cinsi, yaşı ve cinsiyeti üzere bilgileri üstelik içeriyor.

Cheetos sahiplendirme projesi üzerine farkındalık yaratabilmek için dört değişik şehirde etkinlikler gerçekleşiyor. İlk kendisine Ağustos ayında İstanbul’bile gerçekleşen etkinlikte, domestik hayvan sahiplenme yolculuğu Cheetos tarafından kurulan repertuvar koridorunda efsanevi severlere gösterildi. Sahiplenme sürecinin fert boyutunu ikna etmek adına sevinçli görsellerle interaktif tıpkısı düz yaratıldı. Kurulan sahiplendirme standında ise HAYTAP yetkilileri vasıtasıyla sahiplenme süreciyle ilgili ince bilgiler efsanevi severlere aktarıldı. Cheetos sahiplendirme standı önümüzdeki günlerde Bursa, Ankara ve İzmir’üstelik olacak.

Sahiplendirme sürecinin kontrolü HAYTAP marifetiyle gerçekleştiriliyor…

Proje dahilinde sahiplendirme çalışmalarının takibi Cheetos desteği ve HAYTAP aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Kestirmece aynı yıllık ayrımsız izlem prosedürü uygulanıyor. Sahiplenme başvurusuyla alay malay sahiplenmeyi yapacak kişilerin tanınması, gâh koşul ve şartların sağlanması, brifing gibi HAYTAP üzerinden sağlanacak aynı almanak izleme sözleşmesi düzenleniyor. Bir yıl süresince HAYTAP vasıtasıyla görevlendirilmiş görevliler, sahiplenen hayvanseveri ara sıra arayarak, zaman zaman müzakere ederek, sahiplendirilmiş hayvanların sağlıkları ve tahaffuz ortamları hakkında hikmet alma, inceleme ve strateji ika faaliyetlerini gerçekleştirecek.

“Patili dostlarımızın refahı üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz”

PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Kıdemli Direktörü Seren Çankırı konuyla ilişik kendisine şu açıklamada bulundu: “Hayvanların refahı ve dirim koşullarının iyileştirilmesi birlikte bizim sürdürülebilirlik felsefemizin temel koşullarından birini oluşturuyor. Bu kapsamda Cheetos yerine tafsilatlı dönemdir şümullü projeler gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz dönemde öncelikle Türkiye’üstelik domestik hayvanlara göz açısını ortaya koyan ayrımsız araştırmayı hayata geçirdik.

Ardından sokak hayvanlarının bildirme balaban problemlerinden biri olan sağlıklarını arkalamak üzere 7 farklı bölgede ameliyathanelerin kurulmasına destek olduk. senkronik namına Türkiye’nin önceki online sadakat haritasını birlikte birlikte hayata geçirdik. Hayvanseverler zat bulundukları bölgedeki barınaklara bireysel yardımlarını sonunda gerçekleştirebildiler. Şimdi üstelik HAYTAP işbirliği ile patili dostlarımızın ilişik meşgul ayrımsız yuvaya kavuşmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Hedefimiz 500 dostumuzu yıpranmamış yuvalarıyla buluşturabilmek.”

“Gaye farkındalığı tasarruf etmek, sahiplenmeyi heveslendirmek”

HAYTAP Başkanı Avukat Ahmet Şenpolat ise: “Cheetos teşrikimesai ile koskocaman ve manalı tıpkı kampanya başlattık. Bu kapsamda 37 ilimizden yaklaşık 500 patili dostumuzun birer yuvaya kavuşmasını hedefliyoruz. Bugün HAYTAP kendisine yürüttüğümüz bu mücadelede paydaşlarımızın desteği balaban önem taşıyor.

Cheetos gibi efsanevi dostu ve bu konuda tıpkı şeyler yapmaya hazır olan markalar sayesinde efsanevi haklarını arkalamak ve onların yaşam kalitelerini yükseltmek için heybetli mesafeler bitirme ediyoruz. Bu sene da çıkmaz hayvanlarının sahiplendirilmesi üstüne farkındalık uyandıran yine fena hâlde bire bir kampanya başlattık. Hoppadak barınma, beslenme değil, bağlılaşım dahi çıkmaz hayvanları amacıyla balaban bir esas ihtiyaç, hata yer mehabetli etken diyebiliriz.

Onları hayat bağlayan, geliştiren ve bahtiyar fail aktif sevgidir. Nedeniyle hayvan dostlarının bu konuya ilgisini koymak, onların farkındalıklarını bırakmak ve barınaklardaki hayvanlara eş çıkmaya motive etmek istiyoruz. İş dünyasının desteği bizim üzere STK’lar ve tabiatıyla patili dostlarımız için haddinden fazla çok yüce. Çheetos’a bu destek amacıyla teşekkür ediyor, Cheetos kabil örneklerin hareket dünyamızda çoğalmasını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Cheetos sabık yıl sokak hayvanlarına ameliyathaneler yaptı

Cheetos sabık sene da HAYTAP teşrikimesai ile “Patilere desteğin Cheetos şekli” kampanyasını yürüttü. 7 bölgeden 7 ilde efsanevi bakımevlerine ameliyathaneler kurulmasını hedefleyen proje Ipsos eliyle gerçekleştirilen “Türkiye’da Sokak Hayvanları ve Domestik Hayvanlar Algısı” antetli araştırmanın sonuçlarına göre şekillendirildi.

Kampanyanın büyük bir ayağını de bakımevlerindeki sokak hayvanları üzere hayvan severler gözetiminde farkındalık yaratmak ve onların sahiplendirilmesini kolaylaştırmak oluşturdu. Cheetos buradan hareketle “Cheetos Pati Haritası” adıyla Türkiye’nin geçmiş hayvan merbutiyet haritasını oluşturdu. Henüz bilahare Getir’in hisse senedi birliğiyle projeye aynı ameliyathane elan ekleyerek ameliyathane sayısını 8’e çıkardı.

Share: