Darende’de İtfaiye Haftası kutlandı

Malatya’nın Darende ilçesinde İtfaiye Amirliğine merbut ekipler, İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında önce ve esas okullarında öğrencilerle bire bir araya geldi.

İtfaiye Amirliğine vabeste 3 yabanlık grup, kaymakamlık merkezi ve kırsaldaki okulları itfaiye aracıyla ziyaret ederek, coşkunluk üzerine uyarıların vadi aldığı broşürleri öğrencilere dağıtarak pentür kitabı ihsan etti.

İstasyon Amiri Seyfullah Karcı, İtfaiye Haftası kapsamında türlü etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek, öğrencilere ivedili durumlarda hangi yapmaları gerektiği konusunda asıl bilgiler verdiklerini söyledi.

Yangın üstüne çocukların bilgi sahibi olması üzere tınlamalı adına bu forma etkinlikler gerçekleştirdiklerini kaydeden Karcı, “Çocuklara türlü hediyeler vererek itfaiyenin hangi iş yaptığını ve sebep hakeza giyindiğimizi anlatıyoruz. Onlara, coşkunluk gördüklerinde acil şekilde 112’yi aramaları gerektiğini söyleyerek yangından ırak durmaları, zehir ve çakmakla oynamamaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Verdiğimiz bilgilerin temelli olması için de uyumlu değişik materyaller dağıtıp hediyeler veriyoruz.” dedi.

İtfaiye aracının bile tanıtıldığı ziyaretlerde, öğrenciler itfaiye hortumu birlikte kullandı.

Okul idareleri bile itfaiye aracı ekiplerine ziyaretlerinden ortalık teşekkürname etti.

Share: