Depremzede güzellik salonu afeti bağışlamak ve unutturmak üzere makası eline aldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi kötülük gördüğü amacıyla Karaman’a mevrut benzeri yavru annesi karı kuaförü, yerleştirildiği öğrenci yurdunda depremzede avrat ve çocukların zatî bakımlarını yaparak hem onlara moral vermeye hem bile kendisi moral bulmaya çalışıyor.

Depremlerin ardından Karaman’a mevrut depremzedelerin tıpkısı kısmı, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığına mecbur Hatuniye Kız Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.

Yurdun misafirlerinden 28 yaşındaki güzellik salonu Ayşe Bağırma Alımsatıcı, depreme 9. kattaki evinde yakalandı. Ayağından yaralanan ve komşularının sayesinde dışarı çıkan Alımsatıcı, 2 bölüm süresince deprem takkadak babaannesinin beraberinde olan kızına ulaşmaya çalıştı. Kızını bulunca Karaman’a mevrut Alımsatıcı, çocuğuyla Hatuniye Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşamaya başladı.

Alımsatıcı, demin depremin etkisinden az buçuk olsun uzaklaşabilmek ve depremzedelerin kendilerini gür hissetmelerine katkı keşfetmek için fahri adına kadınların kişisel bakımlarını yapıyor.

“O anlar gözümün önünden on paralık gitmiyor”

Alımsatıcı, AA muhabirine, sarsıntı gecesi 9. kattaki evinde bir tane başına olduğunu söyledi.

Yatak odasındaki dolabın üstüne düştüğünü, dolabın altından elbette çıktığını hatırlayamadığını anlatan Alımsatıcı, “Kurtulunca kapıdan çıktım. Tıpkı komşumun sebebiyle aşağıya indim. Ayağım çokça acıyordu. Aşağıda ikinci depreme yakalandık. Çok nazik benzeri kabustu.” dedi.

Dışarı çıkınca depremin büyüklüğünü yeryüzü biberli şekliyle hissettiğini dile getiren Alımsatıcı, şöyle bitmeme etti:

“5 yaşında tıpkı kızım var. Kızım babaannesinde kalıyordu. O anda biricik düşündüğüm kızımdı. Acaba ona benzeri madde ergin muydu? 2 bölüm boyunca kızıma ulaşamadım. O anlar gözümün önünden hiç gitmiyor. Hatırladığımda bire bir acıları yeniden yaşıyorum. Kızımın babaannesinin evinin yıkıldığını öğrendim. Sonraları kızımın amcasına ulaşabildim. Kızım hayattaydı. Kızımı aldık, akrabalarımla Karaman’a geldik. Çokça adamakıllı karşılandık. Herkesten Allah razı olsun. Böyle benzeri molekül beklemiyorduk. Seçme kalem ihtiyacımız karşılandı.”

“Travmayı saçlarla ilgilenerek, işimi yaparak atlatmaya çalışıyorum”

Yurtta gönüllü namına depremzede kadınların kişisel bakımlarını yaptığını tamlayan Alımsatıcı, “Yurttaki bayanların, çocukların kuaförlük hizmetlerini karşılamaya çalışıyorum. Onların mutluluğu benim üstelik mutluluğum oluyor. Bu yaşadığım travmayı saçlarla ilgilenerek, işimi yaparak atlatmaya çalışıyorum. Az Buçuk da olsun uzaklaşıyorum. Arkadaşlarım de bahtiyar oluyor.” diye konuştu.

Kahramanmaraş’tan Karaman’a gelerek yurda yerleşen depremzede Elif Doğan dahi “Karaman halkı ve sınırlı personeli haddinden fazla ferah. Bizlere çokça bereketli davranıyorlar. Fahri yerine etkin ve bizim gibi depremzede olan aynı ablamız benim saçımı boyadı. Ona teşekkür ediyorum. Bu bana ruhsal yerine mebzul geldi.” dedi.

Share: