DP Genel Başkanı Uysal, partisinin el binası açılışında konuştu

Demokrat Fırka (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, altılı ganyan masada aday meselesinin bundan ahir toplantılarda elan somut şekilde konuşulabileceğini söyledi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla Kars’a gelen Uysal, Demokrat Tümen İl Başkanlığı binasının açılışını yaptı.

Tevazulu, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’da Türkiye’nin eşikten döndüğünü tabir ederek, “Bugün da geldiğimiz bu tarihi eşikte, tarımdan başlayarak baştan bu ülkeyi kendi insanına bolluk, erinç üretecek, umum coğrafyamızda istikrarın kaynağı olacak tıpkısı Türkiye’yi yapmak amacıyla mücadele ediyoruz. Altılı Ganyan masa etrafında ayrımsız araya mevrut siyasi partilerin tek bire bir derdi var; herkesin hukukunu inanca altına matlup, kıymet fırsatlara topluluk olacağı aynı Türkiye’yi ortaya çıkartmak.” diyerek konuştu.

Siyasetin zamanlaması olduğunu dile getiren Uysal, şöyle devam etti:

“Zamanlama geldiğinde yemeden içmeden aday değil, pek çok karara bağlanması müstelzim siyasal karar var. Muhalefetin aday sıkıntısı ve aday sayısında tıpkı sıkıntısı bulunmayan. Şu temel kadar kuma değerlendirmelerimiz çerçevesinde nitelikleriyle ilişkin genel değerlendirmeler yaptık. Nitelikli temsiliyet sağlamak namına tıpkısı çabamız var. Namzet meselesi birlikte önümüzdeki toplantılardan başlayarak, muhtemeldir ki elan konkre şekilde konuşulacaktır. Daha Çok bu değerlendirmeleri yapacağız.”

Konuşmanın arkası sıra Tevazulu, partililerle görüştü.

Share: