GÖNÜLLÜ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ KÖY OKULUNU BOYADI

MANİSA’da, çoğunluğu kız öğrencilerden oluşan gönüllü darülfünun öğrencileri, ellerine rulo ve fırçayı alarak karye okulunun duvarlarını boyadı. Meslek duvarlarının renklendiği etkinlikle ait bilgelik veren Manisa Ilbay Yardımcısı Mevlüt Özmen, Bazen okullarımızda badana, bazılarında ise lüzumlu görülmesi halinde bahçelerine oyun alanları yapıyoruz, olanları ise yeniliyoruz dedi.

Manisa’dahi, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Şehzadeler Gençlik Merkezi’nde aynı araya mevrut darülfünun öğrencileri, ülfet ettikleri rustik Aşağıçobanisa Mahallesi’ndeki Ahmet Ferit Giritligil İlkokulu’nda pentür etkinliği düzenledi. Etkinliğe Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen bile katıldı. Bahçedeki baziçe alanlarını da yenileyen Özmen ve öğrenciler, ellerine gato ve fırçayı alarak okulunun duvarlarını boyadı. Duvarlar çizilen resimlerle renklendi.

KÖY OKULLARINA GELEREK, BOYAMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLİYORUZ’

Projelerin bitmeme edeceğini tamlayan Özmen, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde deneyimsizlik merkezlerimizdeki öğrencilerimizle alay malay arada sırada köy okullarına gelerek, pentür etkinlikleri düzenliyoruz. Gâh okullarımızda badana, bazılarında ise mukteza görülmesi halinde bahçelerine baziçe alanları yapıyoruz, olanları ise yeniliyoruz. Bugün ego bile iznimi punt düşünülerek, öğrencilerimizle tıpkısı araya geldim. Manisa Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki deneyimsizlik merkezlerimizdeki bütün öğrenciler, Manisa’nın seçkin ilçesinde ihtiyaç sahibi okullarımızla ilgileniyor. Duvarlarını boyuyor, resimler yapıyoruz. Sevinçli oluyor ve yaparken eğleniyoruz dedi. Özmen, Okul Müdürü Zekai Atmaca, emeği sabık öğrencilere teşekkürname etti. Etkinliğe katılan Manisa Kerem Bayar Üniversitesi Rekreasyon Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Ilkgüz Dutkin, Çocukları haddinden fazla seven biriyim. Okuldaki oyun alanlarını renklendirdik. Kollar renkli oyun alanlarını görünce sevinçleri arttı. Çocuklarla baziçe oynadık ve gelişigüzel mutlu olduk ifadelerini kullandı.Manisa Mehabet Bayar Üniversitesi Toplumsal Hizmet Bölümü 3’üncü dershane öğrencisi Esra Sürücü ise Etkinliğe katıldığım amacıyla haddinden fazla heyecanlıyım. Bilgisizlik merkezi bünyesinde adamakıllı amal yapıyoruz, yapmaya bile bitmeme edeceğiz diyerek konuştu.

Share: