Hekimlerden Ttb Forma Konseyi’ne İstifa Çağrısı

KEMAL HAYSIYET ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Gestalt Konseyi Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyevi cebe kullanıldığı yönündeki açıklaması konusunda acil davet ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde aynı araya mevrut 15 doktor odasının temsilcileri, TTB Minval Konseyi’ne ricat çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Kalaba, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Doktor Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Ulusalcı Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan kuma açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Tarz Konseyi istifaya davet edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ADETA MÜŞTEREK GETİRME EMELLERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR DEFA DAHA İLAN EDİYORUZ”

Eş açıklamayı Aksaray Doktor Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Mevcut Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin göz bebeği eke Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı çirkin iftira ve karalamalara cebin tekebbür alabilmek amacıyla ivedili çağrısıyla Aksaray’da benzeri araya mevrut Küçük Asya doktor odaları komutan ve temsilcileri kendisine; Türk Tabipleri Birliği Eşkal Konseyi’nin derhal çekilme etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden değme Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği kâin Forma Konseyi’ni tam bildirişim araçlarını kullanarak incizap etmeye nida etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu iğrenç fenomen zımnında acilen olağanüstü genel kurul fethetmek amacıyla derinti kararı almasını, mecmu hekimlerimizin odalarına erbap çıkarak hem ülkemiz üstüne hem birlikte cemi hekimler konusunda oynanan bu düzensiz oyunları bertaraf etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları güya savunucusu’ kabil zar ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dolma geçmelerini, ülkemiz üzerinde aut güçlerle ahali ele vererek oynanan her cins yapışkan oyunu gördüğümüzü; doktorluk mesleğini eli kanlı yildiri örgütü ile adeta alay malay getirme emellerine asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini bir kere henüz zar ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN ÖĞÜN ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA BITMEME EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu mutlu reviş, ulu önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ülkemizin halas mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin defa rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla devam edecektir. Burada alışılmamış toplantı çağrısına katılan cemi otacı odaları yerine bu hususlarda uygun olduğumuzu bütün Türk hekimlerine ve muazzez milletimize beyan ederiz.”

Share: