Karabağlar Belediyesi’nden Sürat Mağdurlarına Tüzel Destek

Karabağlar Belediyesi, farklı başlıklar altındaki müşavirlik hizmetleriyle mağdur vatandaşların birlikte olmaya bitmeme ediyor. Bu kapsamda, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde, şiddete tutulmuş kadınlar ve çocuklara müteveccih hukuksal danışmanlık hizmeti başlatıldı.

Danışmanlık Birimi’nde memur avukat, mağdurlarla yüz yüze görüşerek, izlenmesi müstelzim hukuksal yollar karşı onları bilgilendiriyor. Antrparantez bu bakım üzere, Karabağlar ilçe sınırlarında tevakkuf etme zorunluluğu aranmıyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bugünün koşullarında toplumsal dayanışmanın daha çok ehemmiyet kazandığını hatırlatarak, bu konuda Karabağlar Belediyesi’nin üzerine düşeni yapmaya çalıştığını söyledi. Alelhusus kadınlara ve çocuklara müteveccih şiddetin akıbet yıllarda artması ve daha görünür olması zımnında bu konuya eğildiklerini tamlayan Komutan Selvitopu, “Umum gücümüzle mağdur vatandaşlarımızın birlikte olmaya hız ediyoruz. Yan merkezlerimizin sayısını tezelden artırarak, kadınlarımızı sosyal kişi katmaya çalışıyoruz. Biliyoruz kim karı aydınlanırsa, cemiyet da aydınlanır” dedi.

Hukuksal müşavirlik hizmetinden derk etmek talip vatandaşlar, Bozyaka Pazaryeri altındaki Sosyal Müzaheret İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilecek. Konuyla ilgilendiren bilgelik almak isteyenler antrparantez müdürlüğün 0 232 414 81 14 numaralı telefonunu arayabilecek.

Share: