Karabük haberi: Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te spor tesisi yaptıracak

Beşiktaş Başkanı Ahmet Fer Çebi, Karabük’e spor tesisleri yapacaklarını ve halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Kaptan Çıpa Çelik AŞ’nin sakat genel müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze töreni için Karabük’e gelen Çebi, Karabük Belediyesini görüşme etti ve kentte kâin şirketlerine ilişkin atıl vaziyetteki çıpa ve polat fabrikasını babası Yaşar Kabadayı Çebi ile gezdi.

Gezi böylecene gazetecilerin sorularını cevaplayan Çebi, fabrikanın namına spor tesisleri

yapmayı planladıklarını ifade etti.

Fabrikanın ve arsasının babasının uzun yıllar say verdiği bir kayran olduğu üzere kıymetini tamlayan Çebi, bire bir zamanda sınıf arkadaşı olan, ayar verdiği, Karabük’ü muhip ve hizmet fail Karabük Belediye Başkanı Rafet Hayırhah ile bu konuda tıpkısı ziyaret yaptığını anlattı.

“Çocukların spor yapabilecekleri aynı meydan yapmayı tercih ederiz”

Babasının spora olan ilgisini anlatan Çebi, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Üretimevi bölgesinde TOKİ’nin tıpkı yapılaşması olacaksa biz üstelik bu kalabalığın içerisinde, bu arazinin içerisinde spor tesisleri, çocukların basket, futbol, voleybol oynayacakları bir karambol yapalım, babamızın dahi adını verelim dedik Rafet Bey’e, o üstelik ‘Çok seviniriz.’ dedi.

Şimdi aynı cazibe çalışacaklar. TOKİ burada aynı şehirleşme yapacaksa burada aileler oturacaksa ailelerin çocuklarının spor yapabilecekleri tıpkısı vadi yapmayı tercih ederiz.”

Yıllardır özellikle Süper Loda kalkmak amacıyla profesyonel liglerde boy gösteren ve bugünlerde toy ligde saha düzlük Kardemir Karabükspor’un durumunun sorulması üzerine Çebi, takımın yeniden eski günlere gelebilmesi için öncelikle şehrin ayağa kalkması ve takımı bu arkaç getirenlerden adisyon sorulması gerektiğini belirtti.Share: