Kars Ehlibeyt Alimler Birliği Derneği Başkanı Yiğitlik: “Eğer İslam Buysa Kim Değil, Biz Böyle Bir İslam’dan Değiliz, Anca Ayrımsız Mütedeyyin Değiliz”

TACETTİN DURMUŞ

Kars Ehlibeyt Alimler Birliği Derneği Başkanı ve Ehlibeyt Işıklı Camii İmamı Seyyid Ahmet Fazilet, İsmailağa Cemaati’ne tutkun Hiranur Vakfı kurucusunun 6 yaşındaki kızını mortocu nikahıyla evlendirmesine ilgili “Hakeza bir İslam, böyle ayrımsız kült imkânsız. Öyle tıpkısı sünnet olanaksız. 6 yaşındaki tıpkısı kız çocuğunu kaldır kocaya ver, anca ayrımsız İslam olmaz. Eğer İslam buysa ki değil, tığ böyle tıpkı İslam’dan değiliz, öyle benzeri Mütedeyyin değiliz” dedi.

Hz. Muhammed’in kızı Hz. Fatıma, vefatının sene dönümünde Kars’ta üstelik anıldı. Ehlibeyt Alimler Birliği Derneği Genel Başkanlığı’nın katkılarıyla Kars Ehlibeyt Işıklı Camii’nde ihtifal programı düzenlendi ve bağış yemeği verildi. Kars Ehlibeyt Alimler Birliği Derneği bünyesinde düzenlenen yâd programına, Ehlibeyt Bilgisizlik Platformu Derneği, Hz. Zeynep Destesi ve Zehra Ana Yardımlaşma Derneği bindi verdi.

“BİZ BÖYLE BİR İSLAMDAN DEĞİLİZ”

Kars Ehlibeyt Alimler Birliği Derneği Başkanı ve Elhibeyt Işıklı Camii İmamı Seyyid Ahmet Erdem, şunları söyledi:

“Peygamberimizden sonraları bir numara halifemize karşı şirk ve antagonist ayaklanması kabilinden mürtet ayaklanmalar ve savaşlar başlattılar. Savaşlarla İslam bugüne geldi. İslam’a aynı güruh hurafeler karışma ettiler. Milli Şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi ‘Ya Resulullah, senden sonradan İslam’a o kadar bidatlar sokuldu ki kendin birlikte gelsen İslam’ı tanıyamayacaksın’ ve İslam’a o kadar bidatlar sokuldu kim İslam’ı esas mecrasından çıkararak indirilen kült adına uydurulan diyanet yerine Müslümanlara bidatları ‘İslam’ olarak yansıttılar ve bugün yaşadığımız İslamiyet o günden bulunmayan edilmeye başlanılmıştır. Hz. Fatıma Medine sokaklarında İslam’ın güya bugününe ağlıyordu ve zaman maalesef bize İslam hesabına Emevilerin bidatlarını sünnet yerine önceleme edilmiştir. Bakın İslam tarihine şimdi günümüzde de bunu yaşamaktayız. İslam tarihine öyle bidatlar soktular kim öz yaptıkları çirkefliklerini İslam’a para etmektedirler. Neymiş İslam peygamberi eşini Hz. Aişe’yi 9 yaşında kendisine eş etmiştir. Yani peygamberimizi sübyancılıkla suçlama etmektedirler. Fatıma’ı Zehra da evlendiği devir sanki 9 yaşındaymış. Bunlar peygamberimize taşlama etmektedirler ve özlük çirkefliklerini 6 yaşındaki bire bir kız çocuğunu 30 yaşındaki ayrımsız adama nikahlamak kanalıyla evlendirmekte ve bunu de peygambere ve İslam’a mal etmektedirler. İşte bu, zaman yaşadığımız bu çirkeflikler, bu bidatlar Fatma-i Zehra’nın o zamanki haykırışlarından sonraları meydana gelmiştir. Oysa peygamberimiz ‘Ben ümmetime 2 hayat bırakıyorum. Birisi Kuranı Verimli, başkası ehlibeytimdir’. Hz. Fatma ve onun evlatları İslam’ın hakkaniyeti üzere savaşım etmişler ve o mücadelelerini galiba gruplar kabul etmeyerek onlara zulümleri yapmışlar ve peygamberimizin kendisine, evlatlarına, ehlibeytine o haksızlıkların bedelini zaman Mutekit’ın 6 yaşındaki mazlum ve basit bigünah çocukları ödemektedir. Hakeza benzeri İslam, böyle bir kült olamaz. Anca bire bir sünnet gayrimümkün. 6 yaşındaki bire bir kız çocuğunu kaldır kocaya ver anca bir İslam imkânsız. Eğer İslam buysa; ki değil biz böyle bir İslam’dan değiliz, öyle aynı Dindar değiliz. Hz. Peygamber’e, Hz. Fatıma’ya, İmam Hüseyin’e zulmedenlerle tıpkısı safta olamayız. Bu nedenle de Hz. Zehra’nın şahitlik gününü zaman anmaktayız. Bu nedenle tıpkı araya geldik. Allah bizi onların yolundan ayırmasın.”

Share: