Motorine 2 periyot sonra kullanılmamış benzeri bindirim henüz! Fiyatı 25 lirayı geçti

Rusya- Ukrayna savaşı zımnında petrol piyasasında yaşanan sansasyon nedeniyle akaryakıt fiyatları birlikte sürekli tahavvül göstermeye bitmeme ediyor. 2 çağ önceki motorine 79 kuruş zam, benzine ise 83 kuruş indirim gelmişti. Bu tün akaryakıta tıpkı bindirim daha geldi. Motorinin litresi 1 teklik 7 kuruş arttı.

FİYAT KAÇ LİRA OLACAK?

Zammın peşi sıra motorinin litresi İstanbul’üstelik 25 liralık 7 kuruşa, İzmir’de 25 liralık 20 kuruşa, Ankara’birlikte ise 25 teklik 19 kuruşa çıktı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin dahi dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki meful eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler temel alınarak rafineriler yoluyla hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda tevzi firmalarınca uygulanan fiyatlar, rakiplik ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre süfli değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklanan yegâne sendika olan EPGİS karşı suç duyurusunda bulunmasının peşi sıra, sendika sorun süreci sonlanana büyüklüğünde akaryakıttaki denk değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.Share: