ŞANLIURFA – İstanbul’dan gelen avukatlar, Şanlıurfa’da tarihi yerleri gezdi

İstanbul 2 No’lu Barosu ile Kül Hukukçular Birliği üyesi 40 avukat, Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik mekanlarını müzakere etti.

Çeşitli temaslarda olmak üzere kente İstanbul’dan mevrut avukatlar, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde düz düz ve 12 bin almanak geçmişiyle “Tarihin muvaffakiyetsiz noktası” akseptans edilen Göbeklitepe’yi gezdi.

Heyet, Hazreti İbrahim’in doğup büyüdüğü ve ateşe atıldığı mekan adına rivayet edilen tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi ile Harran ilçesini birlikte konuşma etti.

İstanbul 2 No’lu Baro Başkanı avukat Yasin Şamlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 40 şahsiyet benzeri avukat grubuyla Şanlıurfa’ya geldiklerini söyledi.

Kenti çokça beğendiklerini anlatım fail Şamlı, “Şanlıurfa, ülkemizin sunma domuzuna kentlerinden birisidir. Haddinden Fazla kocaman ayrımsız akide ve ekin merkezinde yatmak bizim üzere çok önemlidir. Şanlıurfa bire bir zamanda ‘Peygamberler Şehri’ peygamberler bir zamanda bizlerin bile atalarıdır. Burada peygamberlere ait şerif mekanları ziyaret edip, yakarış ediyor, onları tanınmayan ediyoruz.” dedi.

Mecmu Hukukçular Birliği Başkanı Avukat Mustafa Kuran dahi ziyarete katılan avukatlara teşekkürname ederek, kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Share: