Sarıkamış’ta yaşlı ve engellilere evlerinde hizmet veriliyor

Sarıkamış’ta yaşlı ve engellilere evlerinde hizmet veriliyor

KARS – Sarıkamış’ta buğulu ve engelli vatandaşlara evlerinde hizmet veriliyor. Ailelerin evleri temizleniyor, günlük ihtiyaçları karşılanıyor ve kişisel bakımları yapılıyor.

Kars Sarıkamış Kaymakamlığı Sosyal Teavün ve Tesanüt Vakfı’nın 2 yıldır yürüttüğü Vefa Projesi ile bakıma muhtaç yaşlı ve özürlü vatandaşlara evde saflık, çamaşır yıkama hizmetleri veriliyor, ferdî hizmet setleri dürü ediliyor ve elan metin tıpkı ortamda yaşamalarına bindi sağlanıyor.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde Toplumsal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı tarafından oluşturulan grup, eğlenceli olarak ilçede kıpırdak gerekseme sahibi buğulanmış ve engellilerin evlerini temizliyor. Sarıkamış Kaymakamı Doğan Kemelek’in talimatıyla SYDV eliyle hayata geçirilen “Vefa Projesi” kapsamında kaymakamlık merkezi ile köylerdeki buğulu ve engellilerin evine revan görevliler, hem günahsızlık yapıyor hem birlikte taleplerini ilişkin kurumlara iletmelerine havari oluyor. Kilometrelerce kez bitirme ederek gittikleri evlerde pencere ve kapıları silen, evleri baştan sona temizleyen görevliler, buğulanmış, hasta ve engellilere proje kapsamında kılavuzluk hizmeti üstelik veriyor. Yıl boyunca ilçedeki arz ücra köylere kadar giderek vatandaşlara hizmet eden SYDV ekibi, devletin şefkat elini uzattıkları insanların yarayışlı duasını alıyor.

“Cenabıhak devletimizden razı olsun”

Evi temizlenen 74 yaşındaki yaşındaki Rukiye Altuntaş eşi ile beraber yaşadığını, gücü yetmediği için görevlilerce evinin temizlendiğini belirtti.

Görevlilere destekleri üzere teşekkür eden Altuntaş, “Mangır personeli gelip evimizi temizledi. Rastgele devir bize yardımcı oluyorlar. Allah onları kazadan beladan korusun. Cenabıhak devletimizden razı olsun. Burada eşim ile beraber yaşıyorum. Eşim 92 yaşımda. Buğulanmış olduğumuz için evi temizleyemiyoruz. Vakıftan kızlar geldi evimi temizledi. Ilçe bize bakıyor. Hasta ve nemli olduğum üzere evimi temizleyemiyorum, hisse senedi yapamıyorum. Kızlar evimize gelerek pencerelerimizi siliyor, değme yeri temizliyor, perdelerimizi asıyor. Yıllarca ululuk bize bakıyor. Tanrı devletimize arıza vermesin. Tanrı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başımızdan kalık etmesin” dedi.

“Vefa Projesi”

Sarıkamış Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın uyguladığı projenin anne amacı 65 yaş üstü yahut engelli olan, içtimai ve kazançlı yönden kısırlık zarfında yaşamını yegâne başına veya eşi ile sürdüren bakıma eksikli yaşlılarımıza ve sakat vatandaşlara evde saflık, çamaşır yıkama, ütü ve zatî bakım hizmeti veriliyor.

Share: