Siirt olgun | Terbiye-Tıpkı-Sen Siirt Ofis Başkanlığına Tasavvur Şeker yeniden seçildi

Eğitim-Tıpkısı-Sen Siirt Şube Başkanlığına Tasavvur Şeker baştan seçildi.

Yetişek-Aynı-Sen Siirt Şubesi 7. Görgüsüz Genel Yerleşmiş, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü Kurultay Merkezi’nde yapıldı.

Divan başkanlığını Saraka Bülbül’ün yaptığı ve Kur’an-ı Alicenap tilavetiyle başlayan kurulda utanmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Başkan Şeker Hastalığı, umumi kuruldaki konuşmasında, Bartın’ın Amasra ilçesinde beyaz zehir ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Şeker Hastalığı, şöyle konuştu:

“Eğitim Bilimi-Benzeri-Sen tıpkı dershane sendikası değildir. Bire Bir öğretmen sendikası on paralık değildir. Hizmetlisinden, şefine, memuruna kadar cemi eğitimcilerin sendikasıyız. Haddizatında Yetişek-Ayrımsız-Sen çabucak eğitimcilerin derdiyle de ilgilenen bire bir sendika değildir. Bizler degaje coğrafyalarda ümmetin derdiyle dertlenen, yetimhaneler, hastaneler, okullar işleyen, başat, facia ve depremlerde maddesel ve manevi bindi ile insanımıza koşan, kuruş değil duruş sendikacılığı özne benzeri sendikayız.”

Konuşmaların ardından tek listeyle seçime gidilen genel kurulda, Şeker Hastalığı baştan komutan seçildi.

Umumi kurula, Mücahede ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ömer Arslan, Vazifeli-Sen’e tutkun sendika ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile sendika üyeleri katıldı.

Share: