Sözen 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

Karabük İl Umumi Meclis Başkanı Ahmet Sözen, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı mesajı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Sözen, mesajında, şerif vatanın bütünlüğü, milletin birliği uğruna, tarihte eşine beş altı rastlanır tıpkı halas mücadelesi vererek kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın peşi sıra zar edilen Cumhuriyetin 99. yıl dönümünü kutlamanın çalım ve mutluluğunu milletçe hep gelişigüzel yaşadıklarını belirtti. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün “Yer Balaban Eserim” dediği Cumhuriyetin, geleceğin en şişman güvencesi ve Türk milletinin devir sahnesinde yeniden var oluşunun adı olduğunu tabir eden Sözen, şunları kaydetti:

“Aziz milletimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki kuma duygular ve maksat etrafında kenetlenerek bugünlere mevrut, yaşadığımız cemi badireleri kontak ve beraberliğinden ivaz vermeden aşmayı başarmıştır. Bizler de behişt vatanımıza yekpare kazanımlarıyla beraber sonsuza kadar ehil çıkacak ve ati kuşaklara gelişigüzel alanda kurum duyacakları bir mutluluk bırakmak için umum ele iştiyak gönüle 100. sene hedeflerine olan yürüyüşümüzü kararlı tıpkısı şekilde, sakıncasız adımlarla sürdüreceğiz. Bu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta oluşmak amacıyla, istiklal mücadelemizin bilcümle kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan kılan martir ve gazilerimizi yağmur ve şükranla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı yeryüzü içten duygularımla kutluyorum.” – KARABÜK

Share: