TOKİ başvurusunda akıbet dönüş telaşı

TOKİ başvurusunda serencam devir telaşı

BİTLİS – Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Şişman Basamak İdaresi Başkanlığı marifetiyle hayata geçirilen “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesine başvurmak talip Bitlislileri akıbet periyot telaşı sardı.

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Dolgun Ev İdaresi Başkanlığı aracılığıyla hayata geçirilen Cumhuriyet Altını tarihinin sunu nazik sosyal ev hamlesi olan “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi başvuruları zaman sona eriyor. 81 ilde 500 bin içtimai göz, 1 milyon hane amaçlı yer, 50 bin hareket yeri kendisine verilen projenin akıbet gününde Bitlis il ve ilçelerinde mevcut bankalarda vatandaşları sonuç devir telaşı sardı. Projeye müracaat işleyen vatandaşlar ön ödeme yarmak amacıyla Tatvan’bile mevcut Ziraat Bankası uğrunda ayakyolu oluşturdu.

Vatandaşın şişman ilgisiyle karşılaşan projeye şimdiye kadar tahminî 8 milyon vatandaşın başvurduğunu açıklanan Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, resmi müracaatları tamamlanan istek sayısının ise 5 milyona yaklaştığı bilgisi paylaşıldı.

Ev, arsa yahut gelişim yeri hayaliyle başvuruyu aşırtmak istemediğini dile getiren Enes Tarlan ünlü vatandaş, “Bugün TOKİ başvurularının sonuç haset. Bizler bile işlerimizden muhit takatli okazyon bulamadık. Fakat sonuç güne denk getirebildik. Tanrı yıldız etti ve sonuç günde başvurumuzu yaptık. İnşallah bize bir aile, dükkan evet üstelik yer çıkar. Yani onun heyecanıyla sonuç çağ başvuru yapabildik. Umut ediyoruz ki ülkemiz ve bizler üzere fena hâlde bire bir yatırım olur” dedi.

İş yoğunluğundan ekolojik ortam başvuruyu serencam güne bıraktığını söyleyen Ümit Adalmış ise “TOKİ başvurularının zaman sonuç haset. Ben da tıpkı dükkan sahibi olmak için son dönme bankaya geldim. İşlerimden etraf yetişemedim ve zaman yetiştirebildim. Referans yaptım inşallah bana yarar” diyerek konuştu.

Share: