Türkiye şampiyonları Alaşehir’den

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde İMKB Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi Öğretmeni Hasan Ersin aracılığıyla çalıştırılan Alaşehirli öğrenciler, mümasil kağıt uçak ve planör nazir uçak yarışmasında Türkiye birincisi olurken birçok dalda dereceler elde ederek nazik tıpkısı başarıya imza attı.

Alaşehir İMKB Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi Öğretmeni Hasan Ersin tarafından çalıştırılan kol Türkiye Çekicilik Sporları Federasyonu tarafından 22 – 23 Ilk Teşrin tarihlerinde Manisa’da düzenlenen turnuvaya katıldı. Türkiye’bile ilk defa gerçekleştirilen Kelle Modelleri Kağıt Uçak ve Planör Benzeri 1. Türkiye Şampiyonası, Manisa Çok Amaçlı Spor Salonunda yapıldı. Türkiye Kağıt Tayyare Şampiyonasında Çoluk Çocuk Kategorisinde Hattıhareket Akar, Türkiye Birincisi, Ali Buğurcu ise Türkiye dördüncüsü oldu.

Manisa Tilkiköy Huzur Paraşütü ve Benzer Tayyare Pistinde gerçekleşen Türkiye Planör Müşabih Türkiye Şampiyonasında Gençler Kategorisinde Mehmet Alçak Türkiye birincisi, Hacernaz Kayaç Türkiye ikincisi, Yüksek Buğurcu Türkiye beşincisi, Eren Kahya Türkiye dördüncüsü oldu. Küçükler Kategorisinde Zeynep Yılmayan ise Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye şampiyonasında Alaşehir’in sesini duyuran böke ekip madalyalarıyla bu arada, meslek müdürü Keziban Elçin eşliğinde Alaşehir İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hüseyin Devir’i musahabe etti. Hüseyin Çağ, “Çocuklarımızın punt verildiğinde neleri başarabileceklerini görüyoruz. Yeter kim çocuklarımıza makul ortamları oluşturalım. Bu kök içtimai etkinliklerle çocuklarımız hem toplumsal hayatta hem de sportif alanda kendilerini ihya ortamı bulabilecektir. Emeği sabık öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi. – MANİSA

Share: