Üniversiteli gençler sınav öncesi ruhsal gerilim attı

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Denizli yurtlarında artan darülfünun öğrencilerinin sınavlar öncesi moral bulması ve kaynaşması üzere “Tığ Bize Maneviyat Geceleri” düzenlendi. Pamukkale Toplumsal Tesislerde düzenlenen ve popüler müzik grubunun manzara aldığı gecede gençler doya doya eğlendi.

GSB Yurtlarında barınan öğrenciler amacıyla ameliyat bitmiyor. Ücretsiz sanatsal, eğitsel ve sportif kursların verildiği yurtlarda çoluk çocuk okuldan küsurat zamanlarını sunu bol şekilde değerlendiriyor. Sınavlar öncesi düzenlenen Moral Geceleri ile üstelik imtihan stresinden uzaklaşan çoluk çocuk moral depoluyor. Üniversite yerleşkesinde kâin kız yurtlarımızda kalan öğrenciler geçkin akşam ezanı düzenlenen maneviyat gecesinde tıpkı araya geldi. Pamukkale Biruni Yurdu Içtimai Üretim Konferans Salonunda planlı gecede tayf kayran Muğla’nın popüler müzik grubunun şarkıları ile coşan gençler unutulmaz ayrımsız akşam yaşadı.

Düzenlenen Maneviyat Gecesinde gençlerle benzeri araya gelen Denizli Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yurtların sadece tahaffuz ve tagaddi hizmeti vermediğini eğitimsel, toplumsal ve kültürel anlamda da gençlerin seçme devir yanı sıra olduğunu belirtti. Gençlerin bakanlığı adına gençliğin rastgele zaman yanı sıra olduklarını birlikte anlatım eden İlman, yakın sınavlar öncesi öğrencilere başarılar diledi. – DENİZLİ

Share: