20 yaşındaki genç 14 yıllık soluk davasının kurbanı oldu!

29 Ağustos Pazartesi günü akşam ezanı saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kat kenarında ormanlık alanda kimliği belgisiz aynı naaş bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde seyir terasını geçtikten sonraki biberli virajın olduğu bölgeye denize girmeye mevrut 2 tüvana, ormanlık alanda bir kişiyi esasen vurulmuş halde buldu. İhbarın arkası sıra bölgeye mevrut esenlik ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu belirleme etti. Bitirmiş ekipleri, görüngü yeri ve çevresinde geniş çaplı tetkik yaptı. Görüngü yeri ve çevresinde dedektörle kontrol yapıldı.

ÜZERİNDEN KİMLİK ÇIKMADI

Fenomen yerinde naaş üzerinde yapılan evvel incelemede başın eğin kısmından sıkılan kurşunun cebin bölgesinden çıktığı öğrenildi. Ayağında terlik ve üzerinde şort tişört bulunan Uzunay’ın üzerinden ilk başta kimlik çıkmadı. Ceset, otopsi amacıyla Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Cesedin kime ilgili olduğu ise devrisi aktarılma mahsus oldu. Cesedin Ağrı Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilişkin olduğu ortaya imdi. Uzunay’ın biraz kamer önceki Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve yapım işinde çalıştığı bildirildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi eliyle alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

SORUŞTURMA NEFES DAVASI ÜZERİNE YOĞUNLAŞTIRILDI

Cinayete kurban giden gencin arkadaşları, olaydan aynı aktarılma evvel akşam saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan bilahare ”tamam abi geliyorum” deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve bir elan idraksiz dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde kâin babasının 2008 yılında Veca’nın Patnos ilçesinde eksantrik benzeri kişiyi başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken soruşturma çağ davası konusunda yoğunlaştırıldı.

CİNAYETİN NEDENİ ÇAĞ DAVASI ÇIKTI

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Emniyet Müdürlükleri ile güllabi aracılığıyla eşzamanlı ameliyat yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına alındı. Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Veca Patnos’ta öldürülmüş adamın yeğeni N.C. aracılığıyla intikam ahzetmek üzere işlediği belirlendi. Cinayet simultane N.C. ile birlikte 2 kişinin elan fenomen durumunda olduğu kaydedildi. Kıya çabucak fenomen durumunda sıfır sair 2 kişinin ise yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

DEM DAVASI SORUSUNA “HABERİM BULUNMAYAN” CEVABINI VERDİ

5 karanlık, işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerin sevki sırasında kurnaz serbest güvenlik önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde basın mensuplarının sorduğu “Kenan’ın sebep öldürdünüz, zaman davası mı vardı” sorusuna “Haberim yok” şeklinde cevap verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor.Share: