“22. Uluslararası Prokonnesos Statü Sempozyumu” Balıkesir’de sona erdi

Balıkesir’in Marmara Adası ilçesinde, bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen Arsıulusal Prokonnesos Heykel Sempozyumu tamamlandı.

Ekin ve Turizm Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Beyaz Zehir İhracatçıları Birliği (İMİB) ve Marmara Adalar Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen bilgi şöleni, cezire kaymakamlık olan Marmara’da 22 Ağustos’ta başladı.

Mermeriyle ünlü Saraylar Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, sanatçılar, Aldo Shiroma Uza, Alex Sorokin, Laura Marcos, Âşık Dursun, Aşk Kocatepe, Melik Şengönül, mermeri oya kabilinden işledi.

Heykeltıraşların tamamladığı eserler, sempozyumun son gününde Saraylar Mahallesi İskele Meydanı’nda düzenlenen törende sergilendi.

Marmara Adalar Belediye Reisi Süleyman Aksoy, törende yaptığı konuşmada, Uluslararası Prokonessos Heykel Sempozyumuyla ilçenin çıtasının herhangi bir yıl yükseldiğini belirtti.

Aksoy, kültürel anlamda ilçelerine ulama sunan gurur ve kuruluşlara teşekkür etti.

Törenin peşi sıra tören düzeni ve sanatçılar heykellerle ajanda fotoğrafı çektirdi.

Törene, Marmara Kaymakamı Hedef Çiçek, Marmara Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Atıf Turan, Balıkesir İl Ekin ve Turizm Müdürü Mehmet Mazak, gelgel müdürleri ve amirleri birlikte katıldı.

Share: