25 kişi İYİ Parti’den çekilme edip SELIM Parti’ye geçti

25 kişi İYİ Parti’den çekilme edip AK Öğür’ye geçti

Aralarında uray İYİ Fırka divan üyesi, kurucu yönetim kurulu üyeleri üstelik bulunan 25 dirilik AK Fırka’ye geçti

KARABÜK – Karabük’te İYİ Fırka’den çekilme fail ve aralarında uray divan üyesi, müessis yönetim kurulu üyeleri, çarkıt mebus adayı ve tümen üyelerinden oluşan 25 kişi partilerinden ricat ederek DOĞRU Öğür’ye geçti.

“Türkiye Yüzyılı Şehir Buluşmaları Karabük” programında DÜRÜST Tümen’ye katılanların rozetlerini AK Öğür Genel Komutan Yardımcısı Sarih Uygur, SELIM Öğür MKYK üyeleri ve YANLIŞSIZ Öğür Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz taktı.

Cumhurbaşkanı ve DÜRÜST Parti Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 Liderler Zirvesi sonrası gündemi değerlendirme konuşmasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ve İYİ Partililere, “Rica ederiz ki İYİ Öğür 6’lı masayı infirak ederek evcil ve milli tıpkı duruş teşhir etmek amacıyla konumunu yeniden gözden geçirir” ifadesinin ardından Karabük’te partilerinden topluca incizap eden 25 can AK Parti’ye geçti.

“Türkiye Yüzyılı Kent Buluşmaları Karabük” programı çerçevesinde AK Parti Karabük İl Başkanlığında düzenlenen derinti sonrası DOĞRU Tümen’ye katılanların rozetlerini YANLIŞSIZ Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Sarih Uygur, SELIM Öğür MKYK üyeleri, Milletvekilleri Halk Ünal, Niyazi Devir ve DÜRÜST Fırka Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz taktı.

Programda konuşan AK Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Sarih Uygur, Cumhur İttifakı’nın milletin hak ve menfaatlerini gözettiği proje ve vizyonun bakir yüzyıl ile ortada olduğunu söyleyerek 6’lı masaya göndermede bulundu.

Uygur, kendilerini Ulus ittifakı adına nitelendirenlerin mahiyetine bakıldığında milletin tek meselesi ait icraat içre olmadığını belirterek, “Proje, kavrayış, politika üretemeyen; milletin meseleleri ile ilişik özlük aralarında uzlaşamayan, çorak çekişmelerin içeresinde hapsolmuş ve seçime 6 ay kala berenarı kalmasına rağmen hala reisicumhur adaylarını belirleyememiş. Geçtiğimiz günlerde tıpkısı temel değişikliği taslağı ortaya koydular. Bunun içeriğine bakıldığında ülkenin ve memleketin meselelerini çözmekten, hitap etmekten ırak. 6’lı masanın beher ferdinin semavi boncuk dağıtan ve bozuk Türkiye özlemini ortaya koyan bir eskiz olduğunu gördük. Miletlimizin 6’lı masadan Türkiye’ye tek yarayışlı gelmeyeceğini, 6’lı masa ve altındakileri bile iyi bilici milletimiz, bu ittifaktan Türkiye’ye hiçbir fayda gelmeyeceğini artık gani biliyor” dedi.

DOĞRU Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz ise, SELIM Parti’nin rastgele sabık dönüş büyüyerek, genişlemeye bitmeme ettiğini söyleyerek, “YANLIŞSIZ Parti İl teşkilatı ile görüşmeler ve istişareler yapılarak İYİ Fırka’den vahim aynı katılma oldu. Karabük Uray Divan Üyesi Yusuf Çelik, sakat saylav adayı ile İYİ Tümen kurucusu ve partilerinin değişik kademelerinde görev almış 25 can partilerinden incizap ederek DOĞRU Fırka saflarına katıldı. Cumhurbaşkanımızın daveti konusunda partimize organ oldular. çıktı sorun arkadaşlığımız, kat arkadaşlığımız inşallah sürekli olacak. Hep alay malay memleketimize ve milletimize bakım edeceğiz, güzel hayırlı olsun. SELIM Fırka’miz şişman benzeri ailedir. Siyaset açmak isteyen, ortamında yurt millet aşkı olan, şehrimize harıldamak isteyenleri partimize nida ediyorum. SELIM Fırka’mizin kapıları herkese açıktır” açıklamalarında bulundu.

Konuşmaların arkası sıra, İYİ Tümen’den incizap edenlerin rozetleri takılarak fırka binası uğrunda topluca anı fotoğraf çektirildi.

Share: