ABB köylerde kilitlenmiş parke taşı mefruşat çalışmalarına devam ediyor

ABB köylerde kilitlenmiş parke taşı zemin çalışmalarına devam ediyor

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır boşlama edilen rustik mahallelerin yollarına kilitlenmiş parke taşı zemin çalışmalarına bitmeme ediyor. Yaya Kaldırımı Imal ve Bakım Onarım ekipleri, karye meydanına sâdır bağlantı yollarında, ekol ve dispanser çevresinde, cami ile mezarlık içi ve yollarında, köy konaklarının avlularına kilitli parke taşı asmak amacıyla kırıcı emek harcıyor.

Ankara Büyükşehri Belediyesi, Başkentin kırsal mahallerini türe ettiği değere sarmak için tekmil birimleriyle pahal faaliyet harcamaya devam ediyor.

Bilgi İşleri Ofis Başkanlığı, gelişigüzel ahit 5 kol ile karye meydanına sâdır angajman yollarında, meslek ve dispanser çevresinde cami ile mezarlık içi ve yollarında, köy konaklarının avlularında mahallerin fiziki yapısına akıllıca kilitli parke taşı taşlarıyla misil yapıyor.

ABB’den köylere estetik dokunuş

Ankara Büyükşehir Belediyesi, karye içi kilitli parke mefruşat çalışmalarını Ayaş, Beypazarı, Çamlıdere, Güdül, Kahramankazan, Kızılcahamam, Nallıhan ve Polatlı ilçelerinde sürdürüyor. Tasarruf ömrünü tamamlamış ya dahi yenileme ihtiyacı olan malzemeler kaldırılarak yerlerine kilitli parke taşı döşeniyor.

Yaya Kaldırımı Yapım ve Bakım Tamirat ekipleri 2019- 2022 tarihleri ortada mahalle statüsüne alınan 212 köyde 773 bin 35 metrekare yaya kaldırımı, 95 bin 702 metre bordür çalışması yaptı.

Amaçlarının Ankara’nın tam mahallelerine vurmak olduğunu söyleyen Marifet İşleri Kat Başkanlığı Kaldırım Imal ve Hizmet Tamir Idarehane Müdürü Mithat Ormanlı, “Hem merkezde hem dahi çevre ilçelerde köylerin ihtiyaçlarına bakarak çalışmalarımıza başladık. Alelhusus köylerin kuma yararlanma alanlarına akla yatkın çalışmalarımız derhâl devam etmektedir. Hedefimiz sunu bodur zamanda ulaşmadık karye bırakmayarak vatandaşlarımızı çamurdan ve değişik print koşullardan örtbas etmek” dedi.

Mahalle sakinlerinden büyükşehire teşekkürname

Yıllardır mahallerinin ihmal edildiğini dile getiren Başkentliler yapılan icraat amacıyla Büyükşehir Belediyesine şu sözlerle teşekkür etti:

Kızılcahamam Bağören Muhtar Yasin Ersoy, “Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı aracılığıyla arzuhâl yazdık ve onlarda ilişkin birimlere ulaştırmışlar. Ihvan geldi ölçümlerini yaptılar salim olsunlar. Tıpkısı hafta 15 devir ortamında üstelik işlemi tamamladılar, teşekkürname ederiz. Hizmetlerin devamını bekliyoruz. Uray başkanımıza, ofis başkanlarımıza ve müdürlerimize teşekkür ediyoruz.”

Emine Karagözlü: “Yapılan çalışmadan çok memnun kaldık. Taşları buraya yollayanlardan Tanrı razı olsun. Bu yollar yokken seçkin kayran çamurdu. Ego yaşlıyım, yürüyemiyordum. Deminden çokça henüz bol oldu.”

Çamlıdere Sarıkavak Muhtar Osman Ertürk: “Belediyeye istida verdik. Başkanımız bile geldi mahallemize asfalt ve yaya kaldırımı sözü verdi. Şu anda bu kortej yerine getirildi. Hizmetten çok memnunuz. Emeği sabık herkese çokça teşekkürname ederiz.”

Beypazarı Kırbaşı Mahalle MuhtarıOsman Yurdakul, “Çarpık Çurpuk ay önce kilitlenmiş parke döşenmesi için talepte bulunduk. Köyümüz için elinden geleni işleyen başkanımıza çokça teşekkürname ederiz” dedi.

Başbereket Muhtar Numan Çimeci Ayaş:

“Mevsim açılır açılmaz önceki bizim köyde çalışmalar başladı. Kısaca 3 bin metre kareye mail taş döşendi. Bir sıkıntımız namevcut. Asfalt talebinde bulunmuştuk oda yapıldı. Büyükşehir Belediyemizden haddinden fazla memnunuz, haddinden fazla teşekkürname ederiz.”Share: