ABD’nin bati rüyası! Ten yiyici bakteri vakalarında artma başladı

Koronavirüs salgını ve taklitçi çiçeğinin etkisinden kullanılmamış yıpranmamış kurtulmaya başlayan insanlar, apayrı afiyet sorunları oluşturulabilecek virüs ya üstelik bakterilerin yayılmasından ağır sıklet şekilde keder duyuyor. Kış aylarına girilirken BENDE’den gelen bir haber de endişelerin artmasına bozukluk oldu.

SELDEN BILAHARE ORTAYA ÇIKTI, 4 FERT ALDI

MEMLUK’nin Florida eyaletini vuran Ian Kasırgası’nın arkası sıra deri yiyen tıpkısı bakteriden kaynaklanan çor ve ölüm vakaları arttığı kaydedildi. Vibrio vulnificus ünlü bakteri jale bahir ürünleri yiyen veya yeğin sularına maruz küsurat ayan yaraları olan kişilere bulaşıyor. Bulutsuz yaraların etrafındaki kayırıcı etini tüketen bakteri, aza kaybı ve ölümle sonuçlanabiliyor. Serencam resmi eyalet verilerine göre, Ian Kasırgası’nın peşi sıra meydana mevrut sellerden bildirme çok etkilenen ilçe olan Lee County bu yıl Vibrio vulnificus bakterisi ile enfekte olan 29 tasdikli olay ve 4 ölüm gördü.

AÇIK YARALARI OLAN KİŞİLER DAHA AŞKIN TEHLİKEDE

Sağlık yetkililerinden yapılan açıklamada, “Tıpkısı kasırganın ardından oluşan dominant suları Vibrio vulnificus gibi bulaşan hastalıklar üstelik karışma atılmak için bir nice risk oluşturuyor.

T24’ün aktardığına göre Ian Kasırgası’nın sebep olduğu gibi yan sularındaki şebeke sızıntıları bakteri seviyelerini artırdı. Zahir yaraları veya kesikleri olan eşhas, bahir suyuna direkt ilişki tarafından Vibrio vulnificus’a maruz kalabilirler” denildi.

AZ PİŞMİŞ DENİZ ÜRÜNLERİ BILE TEHLİKE SAÇIYOR

Bununla birlikte, Vibrio vulnificus umumi olarak ılık ve elem suda bulunuyor. BENDE Çor Arama ve Önleme Merkezi’ne (CDC) bakarak, genellikle tıpkı insanın vücuduna jale veya bir iki pişmiş istiridye ve kabuklu bahir ürünleri yediklerinde giriyor. Bakteriler antrparantez açıkça tıpkı yaranın ılık deniz suyuna maruz kalması durumunda cildi enfekte edebiliyor.

BELİRTİLERİ İLE İLGİLİ BIRLIKTE BİLGİ VERİLDİ

Vibrio vulnificus el beyninde deri yiyen bakteri namına adlandırılıyor. Çünkü CDC’ye göre, bakteri vazıh tıpkısı yaranın etrafındaki eti tüketerek pahal tıpkı enfeksiyon olan nekrotizan fasiite nöbet açıyor. Hastalığın ilerlemesi insanların branş ve ayak gibi uzuvlarını kaybetmesine el açabiliyor. CDC, cilt yiyici bakteri enfeksiyonunun belirtileri ortada kırmızıya dönen yaralar, deride şişme, yüksek keskin, nefes darlığı, efdal kalp hızı kadar semptomların yer aldığını açıkladı.

Yetkililer, bu yaralıların başat suyuyla bağlanak etmesi durumunda yaralarını veya kesiklerini sabun ve akman su ile derhal temizlemeleri gerektiğini vurguladı.

Share: