Akdeniz Üniversitesi Hastanesine hayat kurtaran bergüzar

Akdeniz Üniversitesi Hastanesine avlu kurtaran dürü

ANTALYA – Akdeniz Üniversitesive kent işbirliğinin geliştirilmesi çerçevesinde iyicil Yüksek Demir yoluyla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne ambulans bağışlandı.

Rektörlük umumi heyet odasında gerçekleştirilen imza töreninde mütekellim, AÜ Rektörü Prof.Dr. Özlenen Özkan, darülfünun ve hastanelerde gelişim insanlarının yaptığı bağışlarının balaban olduğunu bildirdi.

Yapılan bağışların hem bilime hem sağlığa bunaltıcı katkıları olduğunu dile getiren Özkan,” İki ambulansımız vardı, aynı ambulansımız elan oldu. Bu hediye sahn kurtarma aracı olacak. Benzeri çok insanın hayata tutunmasına kurgu olacak. Darülfünun şehrin bütünleşmesine güzelce yeknesak. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile park inşaatımız devam ediyor.Onun birlikte hayırseverlerin desteği ile otel inşaatımız devam ediyor. İkisi de bitince hizmet açısından vatandaşlarımızın şişman katkısı olacak. Bu güç birliği çokça yetişkin. Bunun birlikte otelimizde eğitimde verilecek, turizm fakültesi öğrencilerimiz stajda yapacak”dedi.

Yaşanılan kente yararlı işi yapmanın maddesel durumu bol olan herkesin görevi olduğuna değinen Özkan, yapılan hizmetin tekrar böylecene vatandaşa döndüğünü bildirdi.

“Kat Sayı olsun”

Hayırsever Ege Çıpa, otomotiv sektöründe neşelilik gösterdiklerini belirterek, ” Üniversitemize bire bir ödül beğenmek istedik bunun de benzeri cankurtaran olabileceğine karar verdik. Mutluyuz. Bizim kadar gelişim insanlarına birlikte eş tamam inşallah. Dizge bilimsel noktalarda aynı yerlere katkıda yatmak lüzumlu. Son 10-15 yıldır hep parasını kazanıyor. Pahal cirolara imza atıyor. Devletimiz her şeyi yapıyor amma gâh noktalara hulul imkanı olmayabilir. Burada bizlerin devreye girmesi gerekiyor. Hastalarımıza, yaralılara müdahalede faydalı peki. Bizde buralardan yakarış alırız. Üniversitemize elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” ifadelerine vadi verdi.

100 darülfünun öğrencisine burs verdiklerini tabir eden Demir, 10 Eylül’e kadar burs başvurularının devam edeceğini bildirdi.

“Açığımızı kapatacak”

AÜ Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, hastanelerinde ambulans sayısının 3’e ulaştığını belirterek, ” Bu ambulansımızı hem site içi hem site dışında kullanacağız. Hastanemiz bölgesel ve mutluluk çapında parasız ağırlayan güzel tıpkı üniversitedir. Hastalarımızın evlerine ve bambaşka sağlık kuruluşlarına nakilleri oluyor. Bu açığımızı balaban anlamda giderecek. İç donanım yerine birlikte kırcı bir çevirici” diye konuştu.

Rektör Özkan, katkılarından muhit Iye Demir,Ulvi Demir kuzenlere onurluk ikram etti.

Share: