Atlet çift, hedefine Avrupa ve Balkan şampiyonluklarını koydu

Konya’bile düzenlenen Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda öz yaş gruplarında Türkiye şampiyonu olan Ercan ve Şenay Esas çifti, Avrupa ve Balkan şampiyonalarında kürsüye çıkmak amacıyla çalışıyor.

Osmaniye’de atletizm antrenörü olan Ercan Anne ve evlendikten bilahare eşi sebebiyle bu sporla tanışan Türkçe öğretmeni Şenay Asıl, yarışmalara gelişigüzel alıştırma yaparak hazırlanıyor. Katıldıkları şampiyonalarda genişlik bereketli dereceyi alabilmek amacıyla savaşım eden çift, sonuç namına 30-31 Temmuz’da Konya’üstelik düzenlenen Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda özlük yaş gruplarında şampiyon oldular.

Evde ve sahada birbirini destekleyen iki çocuk sahibi koşa, önlerine koydukları Avrupa ve Balkan şampiyonlukları hedefi için arak döküyor.

“Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, önceki hedefimiz oralar”

İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünde fariza işleyen atletizm antrenörü Ercan Anne, AA muhabirine, teferruatlı yıllardır sporla ilgilendiğini söyledi.

Bugüne büyüklüğünde ulusal ve uluslararası yarışmalarda çekiç, disk, cirit ve gülle atmada şampiyonluklar kazandığını anlatan Ercan, 2013’dahi evlenmesinin ardından eşini da bu sporlarla tanıştırdığını belirtti.

Antrenmanlarda ve yarışmalarda arz nazik destekçisinin eşi olduğunu nâkil Ercan, “Eşim, ‘Benimle şampiyonalara akmak istiyorsan sen de yarışacaksın’ sözü üzerine atletizme başladı. O bölüm bugündür bu arada yarışıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Ercan, eşiyle ilk defa 2017’üstelik Denizli’da planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonasına bu arada katıldıklarını belirtti. Eşinin şampiyonada gülle atmada Türkiye şampiyonu olduğunu anlatan Ercan, şöyle bitmeme etti:

“Ego birlikte yeniden çekiç, cirit oyunu, disk ve gülle bile Türkiye şampiyonluklarına ulaşmıştım. Bu yıl Konya’bile planlı şampiyonada ikimizde böke olduk. Yarışlara eşimle bu arada hazırlanıyoruz. İleride Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, geçmiş hedefimiz oralar.”

“Eşiniz böke olunca siz üstelik kendinizde o hırsı görüyorsunuz”

Türki öğretmeni Şenay Temel üstelik evlenmeden geçmiş da bire bir spor geçmişinin bulunduğunu, fakat sporla eşi sebebiyle tanıştığını söyledi.

Eşiyle üç kere yarışmalara katıldığını ve hepsinde birlikte şampiyonluk elde ettiğini anlatan Ana, şunları kaydetti:

“Gündeş hedefim ev dışındaki şampiyonalara karışmak. İnşallah orada dahi bire bir sükse sağlamaya çalışacağız. Eşiniz böke olunca siz da kendinizde o hırsı görüyorsunuz. İster istemez siz bile şampiyonluklar için çalışıyorsunuz. Eşimin amacı ev dışında bayrağımızı dalgalandırmak. Onunla bu arada o bayrağın dalgalandığını yutmak istiyorum.”

Share: