Aydınlı esnaf odalarından depremzedelere yardım eli

Işıklı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) koordinesinde mülk genelindeki 82 hane üyeleri tarafından toplanan malzemeler, depremzedeler üzere yola bundan sonra.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin peşi sıra Aydınlılar, depremzedeler için seferber oldu. Münevver’da binlerce yurttaş şişman tıpkısı duyarlılık örneği sergileyerek, depremzedeler üzere yardıma koştu. Vatandaşlar yanlarında getirdikleri battaniye, kışlık giyecek, şart, ısıtıcı, pabuç ve tıpkısı eşyaları depremzedelere ulaştırılması amacıyla yetkililere tasdik etti. Bu çerçevede harekete güzeşte Okumuş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de (AYESOB), arkalama kampanyası başlattı. İl genelindeki 82 göz üyeleri yoluyla toplanan müzaheret malzemeleri, depremzedeler için tırlara yüklenerek yola imdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda mevcut Görgülü Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Şanlı Künkcü; “Yardımlarımız diyar ve ilçelerdeki 82 odadan üyelerimizin, odalarımızın getirdiği yardımları tırlara yükledik. Nakdi ve ayni yardımları depremzede vatandaşlarımıza gönderdik. Ülkemizin başı iyi olsun” dedi. – AYDIN

Share: