Buğday Tanesi filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu

– Buğday Tanesi filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu

ERZİNCAN – Mânialı Milletvekili Serkan Alay’ın hanay hikayesinin bahis edildiği “Buğday Tanesi” filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu.

Acun Engelliler Günü’nde İstanbul’da düzenlenen galanın peşi sıra memleketi Erzincan’a mevrut DOĞRU Tümen İstanbul Mebus Serkan Kortej, kentteki tıpkı AVM’de hayatını konu düzlük “Buğday Tanesi” kitabının imza gününde hemşehrileriyle buluştu.

AVM’de neşeli bir kadro aracılığıyla karşılanan Küçümseme, okurlarına “Buğday Tanesi” kitabını imzaladı.

Burada gazetecilere izah yapan Hezel, tıpkı yaşında Erzincan’da geçirdiği kazanın ardından, memleketinin kendisini gene küllerinden yeşerttiğini söyledi.

Söz, şöyle devam etti: “Beni saylav işleyen şehrime minnettarım. Buğday Tanesi filmi Türk politik hayatının ve sinema tarihinin ilk filmi, bu nedenle ayrı bir önem sunu ediyor. 10 milyon engellimizi aileleri ile değerlendirdiğinizde tahminî 40 milyon insanımızı ilişkin benzeri film. Umuda yolculuk filmi ve vizyonumuz Türkiye vizyonu. Bu filmi ilkin Erzincanlı hemşehrilerim gelmek amacıyla eren milletime ve Türkiye’nin yüzyılına bergüzar ediyorum. Engelliler hayatın gelişigüzel alanında olmalı.”

Açıklamanın arkası sıra Alay, Erzincan Valisi Mehmet Araklama, Şehremini Bekir Aksun, amme çekicilik müdürleri ve vatandaşlarla gösterime giren filmi gelişigüzel izledi.

Share: