Çarkıt eşi tarafından vurulan kadının sözleri nefes dondurdu: Beni 5 kocaya verdiler

Antalya Serik’te geçen sene 17 Antrakt haset saat 00.30 sıralarında Yılmayan Naryaprağı, çarkıt eşi Gülbahar Güzeloğlu’nun yaşadığı evi bastı. Gülbahar Güzeloğlu’nun gelişigüzel yaşadığı Remzi Kerpiç’i tabancayla vurup öldüren Yılmaz Naryaprağı, bozuk eşi ve oğlu Furkan’ı ise yaraladı. Olayın arkası sıra kaçan Yılmayan Naryaprağı, Denizli’dahi yakalandı. Serik’e getirilen Yılmaz Naryaprağı tutuklanırken görüngü sırasında yanı sıra bulunduğu ve namına arkalama ettiği öne sürülen oğlu Ramazan Naryaprağı ise adli kontrolle serbest kaldı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ HAYAT BOYU HAPİS İSTEMİ

Hazırlanan iddianamede, Yılmaz Naryaprağı’nın Serik’i ve sakat eşinin kaldığı evi bilmediği belirtilerek, eylemin kasten gerçekleştirilmiş olduğuna dikkat çekildi. İddianamede, Yılmaz Naryaprağı ile oğlu Ramazan’ın ifadelerinin çeliştiği vurgulandı. Ramazan Naryaprağı’nın babasına yardımda bulunduğu tamlanan iddianamede, rastgele iki şüphelinin de ‘kasten düşünülerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış sermaye boyu hapisle cezalandırılması istendi. Sormaca sırasında sakat eşi ve ailesinin kendisini ölümle yıldırma ettiği iddiası konusunda Gülbahar Güzeloğlu esirgeme altına alınarak adresi değiştirildi. İddianame 2’nci Bati Ceza Mahkemesi marifetiyle akseptans edildi.

DAVANIN İLK DURUŞMASI GÖRÜLDÜ

Davanın geçmiş duruşmasında vakfedilmiş sanık Yılmaz Naryaprağı salonda hazır bulunurken, tutuksuz sanık Ramazan Naryaprağı ise Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde SEGBİS aracılığıyla katıldı. Adresi değiştirilen Gülbahar Güzeloğlu birlikte SEGBİS vasıtasıyla şahitlik yaptı. Maznun Yılmayan Naryaprağı, 5 çocukları olan eşiyle anlaşmalı boşandıklarını, kendisinin İzmir’birlikte çalıştığını anlatarak, “Esasen bizde boşanma yoktur. Kızım Yasemin’in burs alarak okuyabilmesi için eşimle anlaşmalı boşandık” dedi. Olaydan evvel kızını görüşme için İzmir’den Alanya’ya geldiğini, benzeri şeb otelde kaldığını, kızıyla okulda olduğu için görüşemediğini anlatan Yılmaz Naryaprağı, o tam Alanya’da olan oğlu Ramazan’ı arayarak, gezebilmek için kullandığı otomobili kendisine bırakmasını istediğini, elan sonradan tıpkısı otomobille oğlunu Serik’te Gülbahar Güzeloğlu’nun kaldığı habbe yakınına bıraktığını aktardı.

“BANA BALTAYLA SALDIRDI”

Yılmaz Naryaprağı, Gülbahar Güzeloğlu’nun birlikte mütezayit oğlu Furkan’ı dahi alıp Alanya’ya kovmak istediğini belirterek, “Yaşadıkları evin önüne varınca seslendim, dâhilen curcunalı gelmedi. Konu açıktı, ego bile hatır girdim. İçeride Remzi ve Gülbahar vardı. Beni görünce Remzi odadan kaçtı, Gülbahar dahi baltayla bana saldırdı. Remzi elinde tabancayla gelerek beni öldürmeye çalıştı fakat tabancası incitici almadı. Bunun üzerine ego yanımda bulunan tabancayla korkutmak üzere yere akilane üzücü ettim. Bu tam Remzi beni yumrukladı ve kapıya akıllıcasına götürürken yere düştü. Gülbahar ise elindeki baltayla bana saldırmaya devam etti. Ego baltayı almaya çalışırken kafasına balya geldi” diyerek konuştu. Görüngü takkadak Furkan’ın çekyatta uyuduğu, açılan üzücü sırasında yerden seken mermilerin kolu ve çenesine çıkma ettiği öğrenildi. Duruşma başkanının “Sen Gülbahar’ın Remzi ile yaşadığını bilmiyor muydun?” sorusu üzerine sanık Yılmayan Naryaprağı, “Remzi’yle aram iyiydi, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Abi- ahi gibiydik. Gülbahar ve Remzi’nin ayrımsız evde yaşadıklarını bilmiyordum” dedi.

‘NAMUSUNUZU TEMİZLEYİN, DİYE KIŞKIRTILDILAR’

Duruşmada alay sunulan Remzi Kerpiç’in oğlu Veysel Kerpiç, sanık Yılmayan Naryaprağı’nın 7-8 yıl ilk kumarda haddinden fazla mülk kaybettiğini anlatarak, “Eşini Adıyamanlılara kumar borçları amacıyla satıyordu. Babamdan arkalama istemiş. Bunun üstüne babam, Yılmayan’dan Gülbahar’ı satın aldı. Ramazan’ın bindiği araba üstelik annesinin antet parası kendisine verilen tıpkısı arabaydı” dedi. Cinayetten 10 çevrim önce Yılmaz ve Ramazan’ın, Siverek’e geldiklerini anlatan Veysel Kerpiç, “Bu kıya için büyükleri tarafından ‘Bizi bu duruma düşürdünüz, namusunuzu temizleyin’ diyerek kışkırtıldılar. Hassaten destek yediklerini duydum. Ramazan ara sıra Serik’e geliyordu. Bu cinayeti gelişigüzel planlayarak ve familya büyüklerinin zorlaması üzerine işlemişlerdir” diyerek konuştu.

‘5 KAYNIM İLK EVLENDİĞİM GÜNDEN İTİBAREN BANA SALDIRI ETTİLER’

Duruşmada şahit kendisine dinlenen Gülbahar Güzeloğlu üstelik “Ben Yılmaz’la evlendiğim çevrim esasta yalnız onunla evlenmedim. 4 sunum kaynım vardı, 5 kişiyle evlendim. İlk evlendiğim günden itibaren bana tecavüz ettiler. Ayrımsız çocuğumun kimden olduğu muhtemelen değil diye öldürüp attılar” dedi. Yılmayan Naryaprağı’nın sonsuz çirkef oynadığını anlatan Gülbahar Güzeloğlu, “Ben Remzi’yi tanımıyordum. Yılmayan çirkef oynadığı üzere beni satıyordu. Remzi bana sahip bundan sonra. 11 yıl boyunca geçimimi sağladı” diye niteleyerek konuştu.

MAHKEMEDEN TUTUKLAMA KARARI

Verilen aranın peşi sıra mahkeme heyeti, sanık Yılmaz Naryaprağı’nın alıkonulma halinin devamına, suçun niteliğinin değişmesi ihtimaline cebin sanık Ramazan Naryaprağı’nın dahi tutuklanmasına, dosyadaki eksiklerin tamamlanarak duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

‘BABAMI PLANLI ŞEKİLDE KATLETTİLER’

Duruşmanın arkası sıra açıklama fail Veysel Kerpiç, babasının katillerinin ukubet almasının kendilerinin acısını tıpkısı nebze hafifleteceğini belirterek, “Bu olayı hak davası yerine önceleme ediyorlar ama anca aynı genişlik namevcut. Babamı planlı bire bir şekilde katlettiler” dedi.

Veysel Kerpiç’in avukatı Derviş Erol de yargılamanın kullanılmamış başladığını anlatarak, “Mahkemede ‘taammüden öldürmek’ suçundan ayrımsız anlık yürütülüyor. Bugünkü celse bakımından suçu ‘arkalama etme’ maddesinden çıkartılan gayrı tutuksuz sanığın suçu ‘iştirak’ adına değiştirildi ve tutuklandı. Bu kapsam müvekkiller açısından üstelik ongun tıpkısı gelişme oldu. Kıygın Veysel Kerpiç babasını kaybetmişti, sanıklardan birinin daha tutuklanması yüreklere akarsu serpti” diye niteleyerek konuştu.

Share: